1% podatku na OSP Wąchock

Niedziela, 03 Marzec 2019

Dlaczego warto przekazać pieniądze na OSP?
Strażak ochotnik to człowiek, który ma rodzinę i pracę lub gospodarstwo oraz niezwykłą pasję, jaką jest społeczna służba drugiemu człowiekowi, środowisku naturalnemu i tradycji. Dlatego poświęca swój wolny czas, by się szkolić, przygotowywać młodzież do misji ochotniczego ratownictwa, aktywizować mieszkańców do rozwoju ich miejscowości. Na wezwanie spieszy na ratunek wszystkim, którzy są w niebezpieczeństwie. Niezależnie od tego, czy jest to wypadek drogowy, kolejowy, lotniczy, zdarzenie na wodzie, pożar, powódź, zaginione dziecko, czy chory potrzebujący transfuzji krwi. Niezależnie od pory dnia, roku, panujących warunków i narzędzi jakimi dysponuje. Często z narażeniem własnego zdrowia i życia.

Jednak, aby móc pomagać i ratować innych, strażak musi wciąż podnosić swoje ratownicze kwalifikacje oraz posiadać odpowiedni sprzęt i wyposażenie. By móc przekazywać młodzieży swoją pasję i wiedzę, musi jej zapewnić odpowiednie warunki. Na to wszystko potrzeba pieniędzy. Każdy 1% podatku przekazany na OSP to wsparcie dla ratowania zdrowia i życia, rozwoju młodzieży i lokalnych społeczności. To nie tylko pomoc, ale dobra inwestycja, dlatego po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej jednostki. To pomoc która nic nie kosztuje darczyńcę, a naszej jednostce stwarza możliwość rozwoju. W związku z tym, że nie posiadamy statusu OPP, aby przekazać nam 1% podatku należy w formularzu PIT oprócz numeru KRS wpisać „Cel szczegółowy”. Zebrana kwota zostanie w całości przeznaczona na cele statutowe, a informacja o jej wykorzystaniu będzie podana na naszej stronie w portalu Facebook.

Warto pamiętać, że każdy 1% nieprzekazany wybranej przez podatnika dowolnej organizacji pożytku publicznego trafi wraz z resztą podatku do budżetu państwa.

Powrót
gmina z nieba

Internet Œwiatłowodowy