Wąchock Bike Jam Podwójne Uderzenie

Środa, 18 Maj 2016

Podczas tegorocznej majówki wszyscy którzy odwiedzili Wąchock mieli okazję podziwiać mistrzów rowerowej ekstremy bmx i mtb - „Wąchock Bike Jam Podwójne Uderzenie”!

Była to druga impreza tego typu w tym miejscu. Pierwsza odbyła się w 2014 roku zaraz po otwarciu tutejszego największego w świętokrzyskim skateparku. Zgromadziła wtedy 22 zawodników i została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez licznie zgromadzonych kibiców jak i w środowisku BMX/MTB.

W 2016 roku lokalni pasjonaci tego sportu postanowili pójść krok dalej i zorganizowali dwudniową imprezę. Tak powstał „Wąchock Bike Jam Podwójne Uderzenie! Skatepark i Dirt”.
1 i 2 maja bajkerzy mieli do dyspozycji skatepark, specjalnie zbudowany na tą okoliczność złożony z 3 wybić tor dirtowy oraz poduszkę FlyBag, która z tej okazji pojawiła się po raz pierwszy w świętokrzyskim.1 maja zawodnicy rywalizowali na skateparku. Przybyła naprawdę masa ludzi. Przy słonecznej pogodzie odbyły się zawody w dwóch kategoriach BMX oraz MTB. Każdy zawodnik miał dwa przejazdy po jednej minucie na pokazanie swoich najlepszych tricków i line’ów. Bangery sypały się jak z karabinu maszynowego! Zawodnicy zaprezentowali całą masa flair’ów, tailwhipów i barspinów w różnych kombinacjach!
Sporo tricków było naprawdę na rewelacyjnym poziomie! W BMX Piotr „Leszczu” Leszczyński pocisnął między innymi barrel rolla na hipie, a w MTB Filip Skowron wykonał mega czysty przejazd z flairem i kombosami z tailhipami i barspinami! Na uwagę zasługują jeszcze takie tricki jak backflip, 360 nad railem z pokażnej liczby schodków, decade, 720, 360 barspin, 360 tailspin,360 tailwhip double barspiny. Publika szalała, dziewczyny piszczały z zachwytu, a krzyki i oklaski dodatkowo motywowały zawodników -)!
W kategorii BMX podium zdobyli:
1. Piotr "Leszczu" Leszczyński
2. Dariusz Malik
3. Mariusz Mikucki

W kategori MTB:
1. Filip Skowron
2. Mateusz Kowalski
3. Tomasz Grzelczak

2 maja, czyli drugi dzień imprezy odbywający się tym razem na dircie i poduszce FlyBag rozpoczął się niepokojem o pogodę, która spędzała nam sen z powiek od dłuższego czasu. Jednak dzięki specjalnym tańcom odbywającym się po pierwszym dniu na afterze, rozpraszającym deszczowe chmury padało wszędzie tylko nie u nas!

Przed zawodami zawodnicy mogli spokojnie oblecieć hopki i potrenować na poduszce przy dobrej muzyce i grill barze obok.
Zawody odbyły się podobnie jak na skateparku w dwóch kategoriach, BMX oraz MTB. Tym razem zawodnicy mieli do dyspozycji trzy przejazdy, punktowane były najlepsze dwa.
Wysokie loty ze skomplikowanymi trickami i niekiedy z efektownymi wywrotkami zapierały dech w piersiach wszystkim zgromadzonym! Backflipy siadały jeden za drugim, często z róznymi kombosami. Znowu mogliśmy zobaczyć bardzo efektowne tricki np.: frontflip, 360 triple barspin, double tailwhip, backflip tabletop, 360 unturndown to barspin, 360 downside tailwhip, próby triple tailwhipa i flaira na kickerze.
W kategorii MTB najbardziej zapunktował Paweł Stachak który podczas przejazdu zaprezentował frontflipa, 360 double bara i double whipa.

A tak wyglądały całe wyniki:
BMX
1. Maciej Dąbek
2. Piotrek Łopatka
3. Adam Welenc

MTB
1. Paweł Stachak
2. Filip Skowron
3. Mateusz Kowalski

BEST TRICK BMX - Adam Welenc (frontlip)
BEST TRICK MTB - Paweł Stachak (360 triple barspin)

Dodatkowo jako najmłodszy statuetkę JUNIOR odebrał 14-letni Bartek Pietras. Bartek mimo bardzo młodego wieku wykonał takie tricki jak backflip, flair, 360 barspin. Dodatkowo Jakub Adamczyk zgarnął statuetkę za wyróżniający się styl, a Maks Czupryński za efektowną wywrotkę.

Na imprezie zgromadziliśmy 51 zawodników z 24 różnych miast z Polski! Do Wąchocka przyjechali zawodnicy z tak odległych miast jak Gdynia, Gdańsk, Giżycko, Zakopane jak i z nieco bliższych jak Warszawa, Radom, Kielce, Łódź. Jak widać do Wąchocka z zewsząd jest blisko -).
Jak na drugą edycję imprezy organizatorzy są bardzo pozytywnie zaskoczeni zarówno poziomem frekwencji zawodników i publiczności, jak i poziomem wykonywanych tricków! Było MEGA!
Chcieliśmy podziękować wszystkim naszym sponsorom i partnerom oraz Gminie Wąchock za możliwość zorganizowania takiej imprezy i zapraszamy wszystkich na kolejną edycję!!!Imprezę wsparli:
Bar Żarcik

Powrót
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy