Przeżyli razem 50 lat

Środa, 12 Październik 2016

Uroczyste spotkanie par świętujących Złote Gody odbyło  się w środę  05 października 2016 r. o godz. 1400 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.
Uroczystość prowadziła  Z-ca Kier. USC Dorota Wiśnios. Przypomniała  Jubilatom treść  przysięgi małżeńskiej oraz złożyła życzenia wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia. Przypomniała, że pięćdziesiąta rocznica ślubu ma szczególne znaczenie nie tylko dla samych par małżeńskich ale także dla rodzin Jubilatów oraz całej lokalnej społeczności.
Następnie wysłuchano marsza weselnego.
Życzenia małżonkom złożył Burmistrz Jarosław Samela. Składając gratulacje i życzenia podkreślił, że czuje się dumny i zaszczycony, mogąc wręczyć przyznane przez Prezydenta RP medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Oprawę muzyczną przygotował Marek Samsonowski. Wystąpiły: Koła Gospodyń Wiejskich z Wąchocka i ''Zośki'' z Rataj, a także zespół  młodzieżowy  działający przy MGOK w Wąchocku. Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, bukiety kwiatów i stosowne legitymacje.
W imieniu par odznaczonych i własnym, za zorganizowanie uroczystości podziękował Zdzisław Przygoda. Wzniesiono toast, był także słodki poczęstunek.

Odznaczone pary małżeńskie:

Krystyna i Marian Kwiecień
Zyta i Eugeniusz Soboń
Anna i Tadeusz Woźniak
Weronika i Feliks Kowalczyk
Zofia i Adam Szwed
Irena i Stanisław Mulica
Zofia i Kazimierz Zuba
Marianna i Jan Wojton
Wiesława i Zdzisław Przygoda
Janina i Józef Tyl
Janina i Stefan Sarnecki

Powrót
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy