I Regionalny Kongres Młodzieżowych Rad województwa Świętokrzyskiego!

Poniedziałek, 24 Październik 2016

W pierwszy weekend października młodzieżowe radne: Magdalena Adamczyk, Martyna Szczepanik wraz z opiekunką - Anną Podzielną uczestniczyły w I Regionalnym Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Świętokrzyskiego! " To były dwa wspaniałe dni, w których poznałyśmy cudownych ludzi, mających wiele zapału i pomysłów na działanie. Dwa dni rozmów, integracji, zabawy ale przede wszystkim wymiany doświadczeń,nabywania nowych umiejętności i wiedzy - relacjonują nasze radne. Aż trzynaście delegacji z gmin województwa spotkało się w jednym miejscu.

Na kongresie obecne były reprezentacje z gmin: Mirzec, Sędziszów, Kluczewsko, Suchedniów, Kunów, Łopuszno, Sadowie, Bejsce, Wąchock, Starachowice, Pierzchnica, Włoszczowa, Kielce. W sumie niemal 40 osób. To przedstawiciele młodzieżowych rad, które istnieją lub dopiero się tworzą.

Spotkanie poprowadziła pani Barbara Zamożniewicz - Rzecznik Młodzieży woj. świętokrzyskiego. Najpierw odbyła się integracja wszystkich uczestników kongresu poprzez różne zabawy przygotowane przez panią Rzecznik oraz Annę Podzielną.

Następnie na spotkanie przybył pan Adam Jarubas – marszałek województwa, który rozmawiał z młodzieżą i opowiadał również o swoich początkowych krokach w polityce.

Kolejno odbyły się szkolenia dla radnych jak i ich opiekunów. Kuba Radzewicz, ze Szkoły Liderów przeprowadził warsztat dla młodzieżowych radnych pod hasłem „Najlepsza młodzieżowa rada - w poszukiwaniu klucza do sukcesu” zaś Dawid Kardas, warsztat dla pod hasłem „Jak blisko nam do standardu?”. Joanna Pietrasik przygotowała warsztat dla opiekunów młodzieżowych rad: „Jak pracować z Młodzieżową Radą Gminy i jak wspierać młodzieżowych radnych?”. Kolejno odbyło się ognisko integracyjne i długie nocne rozmowy o planach, marzeniach młodych ludzi aż do ranka. Drugiego dnia pracowali metodą Open Space przygotowaną przez panią Rzecznik. Nasze radne miały możliwość wymiany doświadczeń, poznania nowych metod pracy czy po prostu porozmawiania z innymi młodymi radnymi  na nurtujące ich  tematy.

Prowadząca oznajmiła że był to jeden z najlepszych zjazdów młodzieży i osób pracujących z młodzieżą, w jakim uczestniczyła. Otwartość, świadomość i chęć rozwoju uczestników pchała program do przodu w piorunującym tempie. Informacja zwrotna, jaką od uczestników dostała dodaje jej skrzydeł – pisze na swoim Facebookowym profilu Barbara Zamożniewicz.zdjęcia pochodzą ze strony http://jarubasadam.pl/

Powrót
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy