Wąchock Bike Jam 2017 nad zalewem

Piątek, 12 Maj 2017

Wąchock Bike Jam 2017 nad zalewem Pomimo niesprzyjającej sobotniej aury na skatepark’u od rana gromadziło się wielu uczestników oraz kibiców rowerowej ekstremy. Uczestnicy zapisywali się godzinę przed konkursem. W trakcie konkursu zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Każdy zawodnik miał po dwa przejazdy po jednej minucie na pokazanie swoich najlepszych tricków. W drugim etapie każdy z zawodników musiał natomiast pokazać jeden najlepszy trick. Jury w składzie Piotr Białoń, Damian Karpeta i Sebastian Żyłka oceniali wszystkie dobrze i źle wykonane tricki. Nie zabrakło 360, 540, frontflipów czy flairów. Zdaniem jury tegoroczny poziom umiejętności zawodników oraz pokazane przejazdy miały zdecydowanie najwyższą jakość ze wszystkich trzech edycjiW tym dniu najlepszymi w kategorii BMX okazali się:

1. Dawid Czekaj
2. Kamil Długosz
3. Piotr Leszczyński


W kategorii MTB zwycięzcy to:

1. Filip Skowron
2. Bartosz Gąsienica
3. Tomasz Grzelczak


Przyznano również nagrody dla najmłodszego uczestnika zawodów za Flair na Quatrze 14-letniemu Antoniemu Wójcickiemu.

Best Trick Park: Piotr Leszczyński za 540 fakie frontflip.

Best Trick Street: Łukasz Bury za Barspina przez schody.

W niedzielę 30 kwietnia pogoda dopisała wszystkim zgromadzonym. Kolejna część imprezy odbyła się na torze dirtowym koło Góry Rocha. Tym razem zawodnicy pokazali swoje siły na dircie i poduszce Flybag. Przed zawodami zawodnicy mieli chwilę czasu aby podszlifować swoje tricki. Zawody odbyły się również w kategoriach: MTB i BMX. W tym roku zawodnicy mieli możliwość przejechać aż dziesięć razy! Dech w piersiach zabierały wysokie i skomplikowane loty i widowiskowe wywrotki. Publiczność była świadkiem kolejnych 360-tki, fakie frontflipów, barspinów, flair na qutrze, supermena i wielu innych.

Nagrody w BMX zdobyli:

1. Piotr Leszczyński
2. Kamil Długosz
3. Dawid Czekaj


Na podium w kategorii MTB stanęli:

1. Filip Skowron
2. Piotr Świątek
3. Kamil Erbel


Kolejne nagrody powędrowały do Macieja Dąbka za Double Backflipa oraz na najlepszą glebę, a także do Piotra Białonia w kategorii Cudownego dziecka dwóch pedałów.

 

PUMPTRACK JUNIOR
do 6 lat:
1. Bartosz Kamiński

7-10 lat:
1. Julianna Nowak

11-13 lat:
1. Karol Tyl
2. Olaf Nowak
3. Wojciech Kosowski

14-16lat:
1. Jakub Mazur
2. Jasiek Wojciechowski
3. Eryk Strzelec
4. Antek Wójcicki
5. Dawid Ciemski
6. Wiktor Nogajski
7. Dawid Szary
8. Emil Miernik
9. Michał Białoń
10. Kamil Zaremba

Do Wąchocka przyjechali uczestnicy z całej Polski m. in. Z Lublina, Gdyni, Poznania, Łodzi i Zakopanego. Łączna ilość uczestników Wąchock Bike Jam 2017 wyniosła 25. Organizatorzy przekazują wyrazy podziękowania naszym sponsorom i partnerom za możliwość zorganizowani takiej imprezy i zapraszają w przyszłym roku!

 

Powrót
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy