VII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKA W OPACTWIE NA PÓŁMETKU

Wtorek, 19 Wrzesień 2017

Już trzy z pięciu zaplanowanych w tegorocznej siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie - Bach u Cystersów 2017 koncertów za nami.

Stojące na bardzo wysokim poziomie spotkania z obiecującym artystą Michałem Michalskim, charyzmatycznym Łotyszem Georgisem Osokinsem i doświadczonym wirtuozem klawesynu Markiem Toporowskim zachwyciły publiczność i stały się znakomitym preludium dla pozostałych dwu koncertów.

Już w najbliższą sobotę w wąchockim opactwie wystąpi jedna z największych osobowości w muzycznym świecie, wirtuoz wiolonczeli Mischa Maisky. Koncert nagrywany będzie przez Telewizję Polską i Polskie Radio.

Festiwal zamknie występ duetu skrzypków – Koreanki Bomsori Kim i Japończyka Sejii Okamaoto, którzy w ubiegłym roku zdobyli ex aequo drugą nagrodę 15 Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Festiwal, jak co roku, odbywa się na terenie zabytkowego Opactwa oo. Cystersów w Wąchocku. Wspaniała architektura z pięknymi zdobieniami we wnętrzu kościoła św. Floriana, mistyczny nastrój miejsca, a także znakomita akustyka gwarantują słuchaczom niezapomniane wrażenia.

Zaplanowane w dniach 22-24 września jako wydarzenie towarzyszące festiwalowi loty balonowe nad Wąchockiem organizowane wspólnie z Areoklubem Warszawskim zostały ze względu na pogodę przeniesione na kolejny umożliwiający odbycie balonowej fiesty weekend.

 

Bilety do nabycia na furcie Opactwa w Wąchocku oraz na portalu: www.bilety24.pl

Powrót
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy