MUZYKA w OPACTWIE - "KONCERT ZADUSZNY"

Środa, 09 Listopad 2011

"Koncert Zaduszny" dla uczczenia pamięci wszystkich zmarłych podzielony został na dwie części. W pierwszej rozbrzmiewała angielska muzyka okresu renesansu na chór a capella. Czterdziestoosobowy chór Trinity Boys Choir prowadzony przez Dawida Swinsona oczarował licznie zgromadzoną publiczność. Nieskazitelne głosy, wspaniałe aranżacje, utwory opracowane niemal do perfekcji udowadniają, że słusznie mówi się o tym chórze jako o jednym z najlepszych chórów chłopięcych na świecie. Na festiwalu w Wąchocku pokazał swoją klasę.


W pierwszej części odbyła się także światowa prapremiera utworu AVE MARIA autorstwa Dariusza Górnioka, kompozytora muzyki filmowej (m.in. takie filmy jak "Oficerowie", "Afonia i pszczoły", "Wenecja"). Ten krótki utwór na chór a capella, dedykowany Maryi Królowej Polski, skomponowany został specjalnie na wczorajszy koncert dla Trinity Boys Choir. Kompozytor zaszczycił nas swoją obecnością w Wąchocku.

Drugą część wypełniła Msza Requiem op.48 skomponowana przez Gabriela Faure w wykonaniu chóru oraz solistów Trinity Boys Choir z towarzyszeniem organów, za którymi zasiadł Dawid Swinson.
Inicjatorem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest
William de Mousson-Romański.


Ogromne podziękowania kierujemy do Sponsorów: Polsko-Brytyjska Izba Gospodarcza, Allianz, Hotel Europa w Starachowicach, Studio Kwiatowe Kaprys www.studio-kaprys.pl/

Za promocję i patronat medialny składamy podziękowania dla: Polskie Radio Dwójka , Gazeta Starachowicka, Pretekst Agencja Reklamowo - Promocyjna, TVP Kielce.


Powrót
gmina z nieba

Internet Œwiatłowodowy