V Marcinkowski Spotkanie z Folklorem

Środa, 31 Sierpień 2016

Informacja Burmistrza

Piątek, 26 Sierpień 2016

BURMISTRZ MIASTA I GMINY WĄCHOCK 
informuje, iż ogłoszony został przetarg 
ustny nieograniczony na sprzedaż  nieruchomości gruntowej niezabudowanej, stanowiącej
własność Gminy Wąchock,  

NIERUCHOMOŚĆ POŁOŻONA W MIEJSCOWOŚCI WĄCHOCK OZNACZONA W EWIDENCJI GRUNTÓW JAKO DZIAŁKA NR 1467/2 O POW. 0,1741 HA 

CENA WYWOŁAWCZA WYNOSI 51.600,00 ZŁ netto 

czytaj więcej

Spotkanie

Poniedziałek, 22 Sierpień 2016

Szanowni Mieszkańcy!
Serdecznie zapraszam w dniu 23.08.2016 r. (wtorek), godzina 12:00 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku na spotkanie z udziałem doradców energetycznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach poświęcone wsparciu dla energooszczędnych inwestycji zarówno w gospodarstwach domowych jak i w prywatnych przedsiębiorstwach.Działania te wiążą się z wdrażaniem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Wąchock.Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące naborów wniosków o dotacje dla mieszkańców obszaru LGD - Wąchock

Niedziela, 21 Sierpień 2016


Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące naborów wniosków o dotacje dla mieszkańców obszaru LGD. 
Spotkanie odbędzie się  w dniu 24 sierpnia 2016 roku o godzinie 14.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku, ul. Kościelna 7, 27-215 Wąchock.

czytaj więcej

Koncert

Czwartek, 18 Sierpień 2016

Biegiem z pomocą - dla Mai i Bartusia

Piątek, 12 Sierpień 2016


Gorąco zapraszamy do udziału w dużej imprezie charytatywnej. Patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Starachowice Pan Marek Materek, Starosta Powiatu Starachowickiego Pan Dariusz Dąbrowski, Wójt Gminy Mirzec Pan Mirosław Seweryn, Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela, Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas. Początek imprezy o 13:00, 14:00 biegi dla dzieci, 15:30 bieg w szpilkach, 17:00 bieg główny na 5 km trasą uliczno-leśną. Zawody biegowe poprzedzone będą Memoriałem Edwarda Pietrasińskiego w piłce nożnej który rozpoczyna się o godzinie 10:00. Będą gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, Zumba i koncerty. Licytacje przedmiotów. Loteria fantowa. Będzie głośno, będzie się działo, a to wszystko by zebrać pieni ążki dla Mai i Bartusia. Zapraszamy 14 sierpnia 2016, więcej szczegółów wkrótce.

Maja i Bartuś potrzebują środków na walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni SMA.
Jest to choroba genetyczna na tę chwilę nieuleczalna, lecz nadzieją jest lek który jest w fazie badań klinicznych.
Zakończenie planowane jest na rok 2017/18.
Zebrane pieniądze przeznaczone będą, by mali pacjenci mogli dotrwać w miarę dobrej kondycji do dnia zastosowania leku. Zebrane fundusze wspomogą rehabilitację i potrzebny do tego sprzęt. Dodatkowo ma być zastosowana kuracja komórkami macierzystymi; seria pięć podań, jeden zastrzyk kosztuje 12 tyś. zł.

czytaj więcej

Informacja

Wtorek, 09 Sierpień 2016

LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku

Poniedziałek, 01 Sierpień 2016

To było godne zwieńczenie klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska” w LOTTO Poland Bike Marathon. Wąchock na mapie Poland Bike znalazł się czwarty raz z rzędu. Tym razem był areną jedenastego etapu tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie miasteczko w Wąchocku zostało zlokalizowane w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów.

Wąchock co roku zaskakuje i zyskuje na pop ularności. Teraz mimo wakacyjnej pory i żaru lejącego się z nieba na starcie stawiło się aż 650 miłośników „dwóch kółek”. Tylu kolarzy w Wąchocku jeszcze nie było. Niezwykle atrakcyjna i wymagająca trasa prowadziła duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy. Zwolennicy mocnych wrażeń MTB mieli tu wszystko. W świętokrzyskich kniejach roiło się od mozolnych wspinaczek, wymagających podjazdów oraz karkołomnych zjazdów.

czytaj więcej

Informacja

Poniedziałek, 01 Sierpień 2016

gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy