Planowane spotkania informacyjno - konsultacyjne

Czwartek, 29 Wrzesień 2016

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" informuje, iż w związku z planowanymi w terminie 31.10.2016 – 30.11.2016 naborami wniosków o udzielenie wsparcia w ramach przedsięwzięć:
I.II.1 Uruchamianie działalności gospodarczej
I.II.2 Rozwój działalności gospodarczej
I.III.5 Szkolenia, warsztaty, kursy, dotyczące  walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych i tradycji oraz innych potencjałów obszaru, w tym w obszarze ochrony środowiska czy przeciwdziałania zmianom klimatycznym
W październiku 2016 roku w każdej z gmin z obszaru działania LGD (Bieliny, Bodzentyn, Górno, Łączna, Masłów, Suchedniów, Wąchock) odbędą się spotkania informacyjno – konsultacyjne z potencjalnymi beneficjentami. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane możliwością pozyskania środków finansowych z Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, Działanie 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.
Konsultacje będą ponadto szansą wyjaśnienia wielu wątpliwości pojawiających się w momencie wypełniania wniosku.
Wkrótce podamy szczegółowy harmonogram spotkań.

czytaj więcej

Komunikat PZZK oraz WIOŚ w sprawie pożaru na Elaboracji

Środa, 28 Wrzesień 2016

Trwa akcja dogaszania pogorzeliska na Elaboracji. Pożar został opanowany, strażacy dogaszają oraz zabezpieczają miejsce pożaru przed powtórnym zapłonem.
W dniu wczorajszym w starostwie odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W efekcie postanowiono wydać komunikat obrazujący zaistniałą sytuacją.
W sprawie pożaru komunikat wydał też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Komunikat PZZK w czytaj więcej

czytaj więcej

Komunikat

Środa, 28 Wrzesień 2016

czytaj więcej

Konferencja

Środa, 28 Wrzesień 2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję prasową WDRAŻANIE STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ NA TERENIE LGD "WOKÓŁ ŁYSEJ GÓRY", która odbędzie się w dniu 29 września 2016 roku (czwartek) o godzinie 14.00 w Gospodarstwie Agroturystycznym "Nad Wodą" Dorota i Ludwik Michta, Ciekoty 27, 26-001 Masłów.

Konferencja zainauguruje wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru 7 gmin objętych działaniem "Lokalnej Grupy Działania - Wokół Łysej Góry" w ramach inicjatywy Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Podczas spotkania przybliżymy Państwu czym jest Strategia RLKS, jej główne cele i przedsięwzięcia oraz warunki pozyskania dotacji w nowym okresie programowania na lata 2016-2022.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie pod numer 412608153 lub mailowo na adres sekretariat@wokollysejgory.pl do dnia 28 września do godziny 15.00.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

Pożar tekstyliów

Wtorek, 27 Wrzesień 2016

Trwa akcja gaśnicza na ul. Elaboracja w Wąchocku, przy Starachowicach. Po 30 godzinach akcji sytuacja wydaje się być opanowana. Strażacy systematycznie przelewają palące się tekstylia zmniejszając wielkość głównego źródła ognia. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego do godzin wieczornych pożar zostanie ugaszony.
Mimo wszystko zalecamy ograniczanie pobytu poza zamkniętymi pomieszczeniami. Unoszący się dym przesuwa się nad Gminą Wąchock. Widok ze Starachowic ukazuje zasnutą dymem dolinę Kamiennej nad Wąchockiem.

czytaj więcej

Komunikat !!!

Poniedziałek, 26 Wrzesień 2016

W związku z podpaleniem i pożarem materiałów tekstylnych na Elaboracji oraz przemieszczaniem się chmury dymu nad naszą gminą prosimy o ograniczenie pobytu na zewnątrz w dniu dzisiejszym do absolutnego minimum.

Ogniem objęte są tekstylia, nie płoną materiały chemiczne i niebezpieczne jednak zalecamy ograniczenie pobytu na zewnątrz i zamykanie okien w mieszkaniach.

W akcji gaszenia pożaru bierze udział około 30 jednostek straży pożarnej i ponad stu strażaków ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Akcja potrwa co najmniej kilkanaście godzin.

Jest to kolejne zdarzenie na terenie tego zakładu w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodnia płonęły tekstylia w dwóch innych lokalizacjach. Gaszenie trwało prawie cztery doby. Było to prawdopodobnie podpalenie. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

Wszelkie zmiany związane z ww. sytuacją będą podawane na bieżąco na stronie wachock.pl oraz przez komunikator internetowy SISMS

czytaj więcej

BACH U CYSTERSÓW WĄCHOCK 2016

Środa, 21 Wrzesień 2016


Sobota, 24 września 2016, godz. 20.00 Johann Sebastian Bach Utwory na flet i klawesyn
Trio Sonata G Dur na 2 flety i b.c. BWV 1039 Suita c-moll na flet i b.c. BWV 997 Przerwa Sonata Es-dur na flet b.c. BWV 1031 Trio Sonata Musical Offering na 2 flety i b.c. BWV 1079 Łukasz Długosz (flet) Agata Kielar – Długosz (flet) Marek Toporowski (klawesyn)

Sobota, 1 października 2016, godz. 20.00 Johann Sebastian Bach Inspiracje jazzowe
Bogdan Hołownia (fortepiano) Günter Wehinger (flet) Wojciech Pulcyn (kontrabas)

czytaj więcej

Dożynki 2016

Wtorek, 20 Wrzesień 2016

Komunikat

Piątek, 16 Wrzesień 2016

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.


czytaj więcej

Zapraszamy do konsultacji oraz zgłaszania uwag do aktualizacji LSR na lata 2016 - 2022

Czwartek, 15 Wrzesień 2016

Szanowni Państwo,

W związku z aktualizacją LSR w zakresie załącznika nr 2 Podstawowe zasady ustalania wysokości wsparcia na realizację operacji w ramach LSR tj. określenie intensywności pomocy w zależności od kategorii beneficjenta lub rodzaju operacji – Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” rozpoczyna proces konsultacji  proponowanych zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 na terenie  gmin:  Bieliny, Bodzentyn, Górno, Łączna, Masłów, Suchedniów, Wąchock – zmiany zostały oznaczone kolorem czerwonym.

Zachęcamy Państwa do konsultacji oraz zgłaszania uwag do zaproponowanych zmian w terminie do 28 września 2016 roku na adres e-mail: sekretariat@wokollysejgory.pl lub przesłać/dostarczyć do biura Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" ul. Partyzantów 3, 26-004 Bieliny. 

Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2016-2022

czytaj więcej

Mnisi i Hutnicy

Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016

W sobotę 17 września 2016 r. w godz. 10:00 – 15:00 zapraszamy do Opactwa Cystersów w Wąchocku na IV edycję festynu historycznego „Mnisi i Hutnicy”. W wyjątkowych wnętrzach cysterskiego klasztoru w Wąchocku przeniesiemy się w fascynującą podróż do przeszłości.


czytaj więcej

DORADZTWO W ZAKRESIE DOFINANSOWANIA DLA PRZEDSIĘWZIĘĆ PROEKOLOGICZNYCH

Czwartek, 08 Wrzesień 2016

We wtorek 23 sierpnia w Sali Widowiskowej wąchockiego MGOK miało miejsce spotkanie informacyjne, którego celem było przybliżenie możliwości uzyskania finansowania na przedsięwzięcia w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz efektywności energetycznej. Spotkanie poprowadził Pan Marek Gos – wiceprezes świętokrzyskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prelegentami byli pracownicy funduszu oraz Urzędu Marszałkowskiego.


czytaj więcej

PRZYGOTOWANIA DO KONKURSÓW OGŁASZANYCH PRZEZ LOKALNĄ GRUPĘ DZIAŁANIA WOKÓŁ ŁYSEJ GÓRY

Czwartek, 08 Wrzesień 2016

W środę 24 sierpnia w wąchockim MGOK miało miejsce kolejne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, stowarzyszeń i osób fizycznych, którzy zainteresowani są pozyskaniem funduszy na realizację swoich pomysłów i idei. Spotkanie zostało zorganizowane przez LGD Wokół Łysej Góry, której Gmina Wąchock jest członkiem.

czytaj więcej

V Marcinkowski Spotkanie z Folklorem

Środa, 07 Wrzesień 2016

Marcinków po raz kolejny gościł miłośników kultury ludowej. W Jubileuszowych V Marcinkowskich Spotkaniach z Folklorem wzięło udział 24 zespoły. Ranga imprezy jest znacząca i cieszy patronat nad imprezą marszałka woj. świętokrzyskiego Adama Jarubasa i burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Sameli.


czytaj więcej

ENERGETYCZNY PLECAK

Środa, 07 Wrzesień 2016

W tym roku Dyrektor PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej Pan Krzysztof Cieślik zaproponował Burmistrzowi Gminy Wąchock współpracę w zakresie akcji Energetyczny Plecak. W jej wyniku 46 uczniów szkół podstawowych z naszej gminy otrzymało plecaki wraz ze szkolnym wyposażeniem.

czytaj więcej

Ogłoszenie

Wtorek, 06 Wrzesień 2016

BURMISTRZ MIASTA I GMINY WĄCHOCK
Ogłasza nabór na
RZECZOZNAWCÓW DO PRZEPROWADZENIA SZACOWANIA SZKÓD W GOSPODARSTWACH ROLNICZYCH

Nabór na rzeczoznawców prowadzony jest na podstawie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 lipca 2009 r. w sprawie rzeczoznawców wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii do przeprowadzenia szacowania (Dz.U. z 2009 r. Nr 142, poz. 1161). Wnioski o powołanie na rzeczoznawcę należy składać w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku, ul. Wielkowiejska 1, 27-215 Wąchock do dnia 14.09.2016 r. do godz. 1500. W sprawie składania wniosków informacja udzielana jest pod nr tel. 041 2736133 w godzinach pracy urzędu.  

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1 z dnia 30 lipca 2009 r. w sprawie rzeczoznawców wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii do przeprowadzenia szacowania

czytaj więcej

ZAPROSZENIE

Wtorek, 06 Wrzesień 2016

W związku z planowanym na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Wąchocku podjęciem  uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Wąchock z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w dniu 21 września 2016 r. (środa) o godzinie 09:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Wąchocku pokój nr 8 (Biuro Rady Miejskiej).  

gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy