SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA

Wtorek, 30 Maj 2017

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach prowadzi nabór ochotników na III turnus służby przygotowawczej w terminie od 05.09.2017 r.do22.12.2017 r., która umożliwi Ci zdobycie dającego prestiż i cieszącego się dużym zaufaniem społecznym elitarnego zawodu żołnierza.

czytaj więcej

Informacja PWiK

Piątek, 26 Maj 2017

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z .o.o. w Starachowicach informuje, że przedłuża profilaktyczne chlorowanie  na Ujęciu Wielka Wieś do dnia 29.05.2017 r.

Prezes Zarządu Ryszard Gliwiński

Koncert

Piątek, 26 Maj 2017

Zawiadomienie

Wtorek, 23 Maj 2017

Zawiadamiam mieszkańców Gminy Wąchock o XXX Sesji Rady Miejskiej w Wąchocku, która odbędzie się 31 maja 2017 roku o godz 10:00w Sali Widowiskowej, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku, ul. Kościelna 7

czytaj więcej

Informacja PWiK

Poniedziałek, 22 Maj 2017

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z. o. o. w Starachowicach informuje, że w związku z wykryciem podwyższonej ilości mikroorganizmów w badaniu wody Ujęcia Wielka Wieś od dnia 17.05.2017 rozpoczęto prewencyjne chlorowanie wody. Przewidywany termin zakończenia chlorowania – 24.05.2017 r.

Z poważaniem Prezes Zarządu Ryszard Gliwiński

IX Tydzień Sportu

Poniedziałek, 22 Maj 2017

Darmowe Szkolenia

Poniedziałek, 22 Maj 2017

Bramkarz Sławomir Szmal z Vive Tauron Kielce w Wąchocku

Piątek, 19 Maj 2017

Zażyłe kontakty wąchockich miłośników piłki ręcznej z drużyną Vive Tauron Kielce zaowocowały koleją ciekawą inicjatywą łączenia pasji do sportu i poznawania historii. Gimnazjum w Wąchocku gościło Sławomira Szmala sławnego bramkarza KS VIVE Tauron Kielce.

czytaj więcej

XIII edycja Pikniku Archeologiczneg RYDNO

Piątek, 19 Maj 2017

Po raz kolejny nad zalewem zorganizowano Piknik Archeologiczny „Rydno”. Organizatorzy imprezy przenieśli nas do epoki kamienia.

Przy rzece Kamiennej w Wąchocku w dniach 11-14 maja br. odbył się trzynasty z kolei Piknik Archeologiczny „Rydno”. Organizatorzy poruszyli temat życia codziennego tubylców z epoki kamienia żyjących kilkanaście tysięcy lat temu na naszych terenach.

czytaj więcej

Sezon rowerowy rozpoczęty!

Czwartek, 18 Maj 2017

Dla miłośników rowerów mamy dobrą wiadomość. Powiat skarżyski zorganizował rajd rowerowy, którego finał rozegrał się nad zalewem w Wąchocku.

Pomimo niesprzyjającej aury blisko 200 osób wsiadło na rowery i oficjalnie otworzyli sezon rowerowy. Wszyscy uczestnicy zebrali się 13 maja br. pod Starostwem Powiatowym  w Skarżysku-Kamiennej. O godzinie 10:00 cyklistów powitali: Katarzyna Bilska- Członek Zarządu Powiatu, Jan Maćkowiak – Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Janusz Ordyński – radny Rady Miasta. Celem rajdu była popularyzacja aktywnego trybu życia, turystyki rowerowej jako jednej z form zdrowego stylu życia, promowanie powiatu skarżyskiego, pokazane walorów turystycznych powiatu oraz jego okolic.

czytaj więcej

Zmiany kryteriów wyboru operacji realizowanych w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022

Poniedziałek, 15 Maj 2017

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Wokół Łysej Góry" zaprasza do włączenia się w proces zmiany kryteriów wyboru operacji realizowanych w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 na terenie  gmin:  Bieliny, Bodzentyn, Górno, Łączna, Masłów, Suchedniów, Wąchock (obszar działania LGD).

czytaj więcej

Powiatowy Rajd Rowerowy

Piątek, 12 Maj 2017


W najbliższą sobotę Wąchock odwiedzą rowerzyści powiatu skarżyskiego.

czytaj więcej

Trwa XIII edycja Pikniku Archeologicznego Rydno.

Piątek, 12 Maj 2017

Czterodniowa edycja edukacyjnego wydarzenia, które przenosi nas w czasy dawno minione nie przestraszyła się pogody. Organizatorzy od środy dzielnie przygotowali swoje stanowiska i pomimo chłodu i wilgoci spędzają 24 godziny w terenie wcielając się w swoich praprzodków i dzielnie znosząc trudy, które towarzyszyły homo sapiens dziesiątki tysięcy lat temu.

czytaj więcej

Wąchock Bike Jam 2017 nad zalewem

Piątek, 12 Maj 2017

Wąchock Bike Jam 2017 nad zalewem Pomimo niesprzyjającej sobotniej aury na skatepark’u od rana gromadziło się wielu uczestników oraz kibiców rowerowej ekstremy. Uczestnicy zapisywali się godzinę przed konkursem. W trakcie konkursu zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Każdy zawodnik miał po dwa przejazdy po jednej minucie na pokazanie swoich najlepszych tricków. W drugim etapie każdy z zawodników musiał natomiast pokazać jeden najlepszy trick. Jury w składzie Piotr Białoń, Damian Karpeta i Sebastian Żyłka oceniali wszystkie dobrze i źle wykonane tricki. Nie zabrakło 360, 540, frontflipów czy flairów. Zdaniem jury tegoroczny poziom umiejętności zawodników oraz pokazane przejazdy miały zdecydowanie najwyższą jakość ze wszystkich trzech edycji

czytaj więcej

K O M U N I K A T

Czwartek, 11 Maj 2017

W związku z narastającymi przypadkami zatrucia pszczół i nasileniem stosowania środków ochrony roślin i mając na uwadze ograniczenie zatrucia pszczół Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach informuje, że wykonujący zabiegi środkami ochrony roślin powinien zachować następujące środki ostrożności:

czytaj więcej

Rydno 2017

Środa, 10 Maj 2017

LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie

Wtorek, 09 Maj 2017

Dnia 20.04.2017 r. ruszyła rekrutacja do projektu "LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie"

Dokumenty rekrutacyjne należy składać we właściwym terytorialnie Lokalnym Ośrodku Wsparcia Projektu do 20 maja 2017 (lista znajduje się na stronie http://www.wokollysejgory.pl w zakładce "Projekt LGD-owskie wspracie w biznesowym starcie").

czytaj więcej

INFORMACJA W SPRAWIE SZACOWANIA SZKÓD W GOSPODARSTWACH ROLNYCH

Wtorek, 09 Maj 2017

Producenci rolni z terenu Gminy Wąchock, którzy ponieśli szkody powyżej 30% średniej rocznej produkcji w swoich gospodarstwach rolnych z tytułu wiosennych przymrozków w br. mają możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód.
Wniosek należy osobiście złożyć do Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku w terminie 10 dni od dnia wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego (t.j. suszy, powodzi, gradu, huraganu, deszczu nawalnego, pioruna, ujemnych skutków przezimowania, obsunięcia się ziemi, przymrozków wiosennych, lawiny).
Ponadto przypomina się producentom rolnym o obowiązkowym zawieraniu umów ubezpieczenia upraw rolnych na warunkach określonych w ustawie z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz.U. z 2016 r. poz. 792 z późn. zm.).

Załącznik - Wzór wniosku o szacowanie szkód                      

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA

Poniedziałek, 08 Maj 2017

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej starają się o najlepszych ochotników do służby wojskowej, aby utrzymać niezbędny stan wyszkolonych żołnierzy stanowiących potencjał obronny Państwa.
Jeśli masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, chcesz spełnić swoje aspiracje życiowe i zawodowe, podejmij wyzwanie i zgłoś się do służby przygotowawczej.
W trakcie szkolenia wzmocnisz swoje cechy osobowe, odwagę, zdecydowanie i poczucie własnej wartości oraz zdobędziesz unikalne kwalifikacje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać swój potencjał kompetencyjny i zawodowy.

czytaj więcej

Odnawialne źródła energii - termin składania ankiet

Piątek, 05 Maj 2017

W związku z zainteresowaniem projektem dotyczącym montażu OZE na budynkach osób fizyczny informujemy, że ostateczny termin składania ankiet mija z dniem 8 maja. Ankiety złożone po tym terminie znajdą się na liście rezerwowej.
Więcej na temat projektu oraz ankieta i pliki do pobrania po kliknięciu na link poniżej
http://wachock.pl/a,1604,ODNAWIALNE_ZRODLA_ENERGII_W_TWOIM_DOMU.html

czytaj więcej
gmina z nieba

Wirtualny Spacer Gmina Wąchock

Internet Œwiatłowodowy