Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Samorząd od 1990

Strona główna O gminie Historia Samorząd od 1990

Kadencyjność władz Gminy Wąchock.

20 czerwca 1990 r. – 1 stycznia 1994 r. Mirosław Seta (ostatni wójt Gminy Wąchock)

Lista Burmistrzów Miasta i Gminy Wąchock od 1994 r. do chwili obecnej:

  1. 1 stycznia 1994 r. – 6 lipca 1994 r. – Mirosław Seta (pierwszy Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock).
  2. 6 lipca 1994 r. – 3 listopada 1998 r. – Mieczysław Szczodry
  3. 3 listopada 1998 r. – 13 stycznia 2001 r. – Jan Solarz
  4. 13 stycznia 2001 r. – 10 listopada 2002 r. – Bożena Markiewicz
  5. 10 listopada 2002 r. – 2 grudnia 2006 r. – Bożena Markiewicz
  6. 2 grudnia 2006 r. – 1 grudnia 2010 r. – Jarosław Samela
  7. 1 grudnia 2010 r. – 1 grudnia 2014r. – Jarosław Samela
  8. 1 grudnia 2014 r. – 21 listopada 2018 – Jarosław Samela
  9. 21 listopada 2018 r. – do chwili obecnej – Jarosław Samela

Lista Przewodniczących Rady Miejskiej w Wąchocku od 1994 r. do chwili obecnej:

  1. 7 czerwca 1990r. – 3 lipca 1994r. – Grzegorz Szumielewicz
  2. 3 lipca 1994r. – 3 listopada 1998r. – Zdzisław Przygoda
  3. 3 listopada 1998r. – 24 września 1999r. – Zdzisław Przygoda
  4. 24 września 1999r. – 13 grudnia 2001r. – Bożena Markiewicz
  5. 13 stycznia 2001r. – 19 listopada 2002r. – Mirosław Seta
  6. 19 listopada 2002r. – 12 grudnia 2003r. – Zdzisław Przygoda
  7. 12 grudnia 2003r. – 27 listopada 2006r. – Mirosław Kowalik
  8. 27 listopada 2006r. – 1 grudnia 2010r. – Sebastian Staniszewski
  9. 1 grudnia 2010r. – 21 listopada 2014r. – Robert Janus
  10. 1 grudnia 2014 r. – 8 listopada 2018 – Adrian Malinowski
  11. 21 listopada 2018 r. – do chwili obecnej – Adrian Malinowski