Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

II edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego

Strona główna Wiadomości II edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego
Ogłoszenie o II Świętokrzyskim Festiwalu Literackim, na który zapraszamy do zgłaszania książek wydanych w 2025 roku, z nagrodą 20 000 zł. Termin: 15 lutego 2026 r.

Celem II Świętokrzyskiej Nagrody Literackiej jest wyróżnienie oraz promocja książek tematycznie związanych z regionem świętokrzyskim lub, których autorzy, niezależnie od tematyki książek, pochodzą z województwa świętokrzyskiego, o wysokich walorach artystycznych i wydawniczych.

Nagrodę przyznaje Wojewódzka Biblioteka Publiczna imienia Witolda Gombrowicza w Kielcach, zwana dalej „WBP”, która jest organizatorem konkursu oraz posiada wyłączne prawa materialne i niematerialne związane z Nagrodą, w szczególności takie jak logo i nazwa Nagrody.

Konkurs organizowany jest pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Termin zgłoszeń: do 15 lutego 2026 r.

Na zwycięzcę czekają nagrody: 20 000 zł, statuetka konkursowa.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszam do zgłaszania książek wydanych w 2025 roku, które:

  • są tematycznie związane z regionem świętokrzyskim lub
  • zostały napisane przez autorów pochodzących z województwa świętokrzyskiego.

Pliki do pobrania: