Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Jeszcze Polska nie zginęła…

Obchody 105. Rocznicy odzyskania niepodległości to wyjątkowe wydarzenie, które w duchu pamięci i patriotyzmu obchodzone jest w całej Polsce.

Wąchock, jak co roku, przygotowuje rocznicowe obchody, które mają na celu upamiętnienie i celebrowanie z należytym szacunkiem tej ważnej dla Polaków daty.

Tego dnia, 11 listopada 2023 r. spotkaliśmy się, by z należytym szacunkiem w o walczących o naszą niepodległość.

W imieniu samorządu Miasta i Gminy Wąchock hołd bohaterom oddali: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy, Sebastian Staniszewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku, Adrian Malinowski.

Program artystyczny tego dnia odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Koncert patriotyczny „Serce dla Polski” rozpoczął polonez, którego zatańczyły dziewczęta z zespołu „Świetliki” z Wielkiej Wsi przygotowane przez Martę Blicharz.

W niezwykle piękny i wzruszający świat dźwięków zabrali nas muzycy, których opiekunem jest Kamil Powrózek. Koncert zagrały dziewczęta, skrzypaczki: Julia Szczakowska, Anna Strzelec oraz Michalina Cedro przy akompaniamencie pianisty, Łukasza Wosia.

Talentami wokalnymi tego dnia zachwycali młodzi wokaliści ze Skarżyska-Kamiennej: Antek Sieczka, Hania Sieczka, Layla, Agatka i Edytka Dorobczyńskie, Dominika Tokarczyk – wychowankowie agencji artystycznej SK- Szczepan Królikowski, którzy wykonali wzruszające pieśni patriotyczne. Duże brawa!

W konkursie patriotycznym nagrodzone zostały dzieci: Antek Sieczka, Layla Żabska oraz Agatka Dorobczyńska, natomiast  quiz dla dorosłych wygrał Artur Dorobczyński.

Wąchock to miasteczko, które nieprzerwanie pielęgnuje naszą pamięć i historię. Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Wąchocku to również okazja do spotkania się mieszkańców naszej gminy…