Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

100-lecie Starachowickich Wodociągów

100-lecie Starachowickich Wodociągów

Starachowickie wodociągi w ubiegłym tygodniu świętowały 100. rocznicę swojego istnienia. Wydarzenie to świadczy o trwałości i znaczeniu firmy dla lokalnej społeczności, dla mieszkańców naszego powiatu. Rolą przedsiębiorstwa jest m.in. na zapewnienie ludziom bezpiecznej i czystej wody, co jest i było czynione przez wszystkie lata działalności.

Wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi burmistrzowie naszej gminy: Jarosław Samela oraz Sebastian Staniszewski mieli zaszczyt brania udziału w uroczystości 100-lecia starachowickich wodociągów, które swój jubileusz obchodziło w poprzedni piątek, tj. 2 stycznia br.

Jako wyraz uznania dla zarządu oraz pracowników PWiK w Starachowicach Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock, Jarosław Samela wręczył Prezesowi Zarządu, Jerzemu Miśkiewiczowi grafikę przedstawiającą Opactwo Cysterskie w Wąchocku – pierwszy zwodociągowany obiekt w naszym powiecie. Jako ciekawostkę możemy dodać, iż nasza gmina, jako jedna z niewielu w kraju, na przestrzeni lat już prawie w całości została skanalizowana i zwodociągowana, co jest z pewnością ogromnym jej atutem.

Zebrani przed budynkiem PWiK Starachowice przy ul. Iglastej goście byli świadkami odsłonięcia pamiątkowej tablicy będącą wyrazem uznania dla pracowników przedsiębiorstwa oraz złożenia kwiatów przed tablicą upamiętniającą inżyniera Józefa Wysockiego, dawnego dyrektora PWiK. Dalsza część uroczystości tego dnia odbyła się w starachowickiej Sali Olimpia w UM. Tam uhonorowano państwowymi odznaczeniami Prezydenta RP za wieloletnią pracę na rzecz Przedsiębiorstwa pracowników, wśród których znaleźli się także Mieszkańcy naszej gminy: Magdalena Wieczorek-Herman z Wąchocka, Marek Kowalik z Wąchocka oraz Tomasz Śpiewak z Rataj. Odznaczenia zasłużonym wręczał Wojewoda Świętokrzyski, Józef Bryk. Również w Radzie Nadzorczej PWiK w Starachowicach zasiadają Mieszkańcy naszej gminy: Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Marta Woźniak (Marcinków), Sekretarz Rady Nadzorczej oraz Piotr Babicki (Rataje) – członek Rady Nadzorczej. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych grawertonów upamiętniających 100-lecie starachowickich wodociągów.

Stulecie Starachowickich Wodociągów było nie tylko okazją do świętowania, ale także do refleksji nad znaczeniem infrastruktury wodociągowej dla społeczności lokalnej oraz do podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej rozwoju i funkcjonowania przez lata.