Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Aplikacja „Kwarantanna domowa”

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Jak aktywować aplikację?

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Jak to działa?

Tylko dla osób objętych kwarantanną, nie ma możliwości, żeby z aplikacji korzystały osoby, które kwarantanną nie są objęte. Aplikacja jest oficjalna, bezpieczna i bezpłatna. Umożliwia złożenie zapotrzebowania na artykuły spożywcze, posiłek czy kontakt z psychologiem. Dzięki niej otrzymamy komunikaty o aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz bezpośrednie połączenie ze służbami. Przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji należy zapoznać się z REGULAMINEM.