Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Awans młodych koszykarek do Mistrzostw Polski

Uczennice Zespołu Szkół Oświatowych w Wąchocku zostały Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w Koszykówce 3×3!

We wtorek, 15 listopada 2022 r., w hali przy ZPO w Wąchocku odbył się Finał Województwa Świętokrzyskiego w Koszykówce 3×3. Finał obejmował zarówno dziewczęta, jak i chłopców.

Szkoła wzięła udział w żeńskiej rywalizacji, do której przystąpiło 6 zespołów. Zawodniczki ZPO wygrały pewnie wszystkie mecze i zdobyły I miejsce w turnieju, uzyskując awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w przyszłym roku.

Dziewczęta na co dzień trenują w Szkolnym Młodzieżowym Ośrodku Koszykówki przy ZPO w Wąchocku.

Trenerem zespołu jest Michał Lefek

Na oficjalnym podsumowaniu turnieju, medale oraz puchary, wręczyli: Dyrektor Szkoły, Dorota Janas, Elżbieta Niedziałek oraz przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego, Andrzej Kasperski.

Na koniec, każdemu uczestnikowi, rozdano promujące naszą okolicę upominki od Gminy Wąchock .

Za pomoc w organizacji i przebiegu imprezy podziękowania dla nauczycieli: Tomasza Dąbrowskiego, Marcina Paducha oraz uczennic Wiktorii Staniszewskiej i Wiktorii Kowalczyk.

Żródło: FB/ZPO w Wąchocku