Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Będzie jaśniej na ul. Torowej w Wąchocku

Brak oświetlenia w niektórych rejonach naszej gminy, to problem, który jest doskonale znany naszym włodarzom i sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych, realizowane są zadania mające na celu zlikwidowanie ciemności na ulicach.

Niestety realizowane w ubiegłym roku zadanie dotyczące wymiany starych opraw na LED-owe nie mogło objąć rozbudowy o nowe odcinki oświetlenia, więc wciąż przygotowywane są nowe projekty oświetlenia. W trakcie opracowania jest dokumentacja oświetlenia łącznika pomiędzy Marcinkowem Dolnym a Marcinkowem Górnym, jedna z bocznych ulic w Marcinkowie Dolnym czy odcinek ul. Torowej w Wąchocku od ul. Radomskiej do ul. Szydłowieckiej. Realizacji w tym roku doczekał się odcinek ul. Torowej na wysokości tzw. rampy kolejowej, od ul. Szydłowieckiej do przejazdu kolejowego nad zalew.

Z początkiem października br. zostało ogłoszone zamówienie publiczne na budowę sieci elektroenergetycznej dla oświetlenia ulicznego na wspomnianym wyżej odcinku ulicy Torowej w Wąchocku. Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia, która obejmuje ułożenie linii kablowej o długości ponad 500 m, instalację 13 aluminiowych słupów oświetleniowych, a także montaż 14 opraw o mocy 26 W na wysięgnikach. Uruchomienie oświetlenia odbywać się będzie zdalnie w ramach systemu City Touch.

Do przetargu stanęły trzy przedsiębiorstwa, ale realizację zamówienia wykona firma Z.P.H.U. ELEKTRO-KOMPLEKS Tomasza Nowackiego ze Starachowic. Oferta tej firmy spełniła wszystkie warunki zawarte w specyfikacji zamówienia oraz uzyskała największą ilość punktów obliczonych zgodnie z przyjętymi kryteriami.

Zakończenie wszelkich prac związanych z uruchomieniem oświetlenia planowane jest do końca grudnia 2020 r.