Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Bezpieczniej przy szkole

Bezpieczniej przy szkole

Przy Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi powstało nowe, bezpieczne, wzniesione przejście dla pieszych. Widać je z daleka, jest oświetlone i dobrze oznakowane. Pieszy może bezpieczne przejście z jednej strony ulicy na drugą.

Po ogłoszeniu wyników naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 10 listopada 2021 r. zostało ogłoszone zamówienie na realizację zadania. W wyniku postępowania przetargowego zlecenie wykonania zamówienia powierzono Przedsiębiorstwu Budowlanemu MALIBUD Zbigniewa Malickiego ze Starachowic. Umowę z wykonawcą podpisano 12 grudnia ubiegłego roku.

Przedmiot zamówienia objął szeroki zakres prac. Co zostało zrobione? Między innymi rozebrano starą nawierzchnię aż do drogi na Kopalnię, przebudowano sieć elektroenergetyczną i kanalizacyjną, położono nowe krawężniki, wykonano wzniesione przejście z oznakowaniem pionowym oraz poziomym oraz wykonano odwodnienie skrzyżowania.

Łączna cena zadania wyniosła 391  823,88 zł. Na ten cel uzyskano dofinansowanie w wysokości 200 000,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jesteś pieszym? W takim razie schowaj telefon. Zanim wejdziesz na przejście dla pieszych, rozejrzyj się i upewnij, że nie stworzysz zagrożenia. Pierwszeństwo pieszego przed pojazdem wcale nie jest bezpieczne. Wtargnięcie na przejście, „bo mam pierwszeństwo” może zagrozić Twojemu życiu. Pamiętaj, że ze zderzenia z samochodem cało wyjdzie auto, nie Ty. Ucierpi także psychika kierowcy.

Kierowcy nie zwalnia się z reflektowania znaków poziomych oraz pionowych.

Piesi i kierowcy: bądźcie odpowiedzialni!