Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Czekamy na projekty murali – przedłużamy termin konkursu

Do 15 marca br. przedłużony został termin nadsyłania prac w ogólnopolskim konkursie „Stwórz mural w drodze do Rataj”, organizowanym przez Powiat Starachowicki wspólnie z Miastem i Gminą Wąchock. Na autora najlepszej grafiki czeka 2 tys. zł.

Zgodnie z założeniami konkursu, mural ma zdobić mur oporowy przy ul. Langiewicza w Wąchocku. W sumie są to cztery obiekty o łącznej powierzchni blisko 190 m kw. (1,95 m x 15,60 m; 2,40 m x 38,50 m; 1,90 m x 18 m; 1,90 m x 17 m). Obrazy na wszystkich obiektach mogą nawiązywać formą i treścią do siebie, ale mogą również stanowić oddzielne prace.

Konkurs kierowany jest artystów sztuk wizualnych, zajmujących się zwłaszcza streetartem. Tematyka całkowicie dowolna. Liczy się oryginalność. Kompozycję oraz kolorystykę prac należy wpisać w kontekst okolicznego krajobrazu. Mural nie może wyrażać treści, które są zakazane. Powinien za to uwzględniać herby powiatu i gminy.

Każdy z uczestników konkursu może nadesłać maksymalnie trzy prace. Zgłoszenia należy nadsyłać do 15 marca 2021 r. na adres: promocja@powiat.starachowice.pl. Oceny prac dokonana jury, w składzie: starosta Piotr Babicki, Katarzyna Kotowska (przedstawiciel Miasta i Gminy Wąchock), Andrzej Klimczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz Sylwester Kiełek, dyrektor Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach. Pod uwagę będą brane walory artystyczne i estetyczne.

Na laureata konkursu czekać będzie nagroda w wysokości 2 tys. zł (materiały niezbędne do wykonania muralu dostarczy Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach). Zachęcamy do nadsyłania prac!