Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

„Czujni zawsze bezpieczni!”

„Czujni zawsze bezpieczni!”

Strażak w ogniu - „Czujni zawsze bezpieczni!”

Bierzemy udział w rozpowszechnianiu kampanii zachęcającej do montowania w domach, mieszkaniach czujek czadu i dumy.

Niedawno, w naszym regionie, w pożarze domu zginęła czteroosobowa rodzina. O pożarach domów niestety słyszymy coraz.

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wspólnie z Komendantem Wojewódzkim PSP w Kielcach nadbryg. Krzysztofem Cioskiem oraz Stowarzyszeniem Aktywności Zawodowej Passa przygotowali kampanię społeczną zachęcająca do montażu czujek dymu.

W ramach kampanii powstał spot, który udostępniamy wierząc, że zachęci do montażu w Państwa domach czujek dymy i gazu.

Czujni zawsze bezpieczni!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” to akcja, która ma na wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. na celu podnoszenie świadomości mieszkańców województwa świętokrzyskiego na temat montowania czujek dymu i czadu.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” – to kampania, która odbywa się na wielu płaszczyznach. Wszystkie kroki podejmuje się w związku z występującymi w ostatnim czasie zdarzeniami mającymi tragiczny finał w postaci pożarów spowodowanych m.in. niewłaściwym sposobem dogrzewania mieszkań i domów.

Życie pisze różne scenariusze. Ten napisany w spocie jest filmowy ale przystający do realiów życia. Niestety poparty przykrą statystyką. Nie możemy zostać bierni” – podkreślił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Działania wspiera także klub Łomża Industria Kielce, który podczas swoich meczów rozdaje kibicom bezpłatnie czujki dymu i czadu.

Od początku 2022 roku w świętokrzyskim 20 osób straciło życie w wyniku pożarów, a 69 zostało rannych.