Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Druga dostawa żywności do MGOPS w Wąchocku

Z wnioskiem, który powstał z potrzeby społecznej, o pomoc do Świętokrzyskiego Banku Żywności wystąpił Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jarosław Michalski. W ramach Programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa na lata 2014 –2020” 26 marca br., w drugiej turze dostarczono około 12 ton żywności.
W paczkach znalazły się takie produkty jak: olej rzepakowy, cukier, mleko, konserwy, makarony, ryż, kasze, ser żółty, filety z makreli, koncentrat pomidorowy, marchewka z groszkiem, herbatniki, powidła śliwkowe, szynka oraz sok jabłkowy.
Z racji obostrzeń wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia produkty nie póki co wydawane. Żywność została zmagazynowana i dotrze do ludzi w bardziej sprzyjających do tworzenia zgromadzeń warunkach. Stanowi ona żelazną rezerwę w czasie „panowania” koronowirusa.
Ogromne podziękowania za nieocenioną pomoc przy rozładunku żywności dostarczonej do MGOPS-u dla Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Andrzeja Ciorocha i całej jednostki OSP z Marcinkowa. Dla pani Grażyny i pana Macieja Pituch z Wąchocka, właścicieli firmy Picars, którzy zorganizowali transport pierwszej i drugiej dostawy żywności. Dziękujemy także panu Konradowi Sabatowskiemu oraz panu Radosławowi Grzegórskiemu za wózek widłowy i pomoc w rozładunku.

Jednocześnie informujemy, że do najnowszego wydania „Dookoła Wąchocka” wkradł się chochlik, który trochę namieszał, przez co zespół OSP z Marcinkowa został w podziękowaniach pominięty, a przy nazwisku pana Grzegórskiego zmienił „ó” na „o”.