Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Druga tura szczepień przeciw Covid-19

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski, w tym także Mieszkańców naszej gminy. Szczepienia przeciwko Covid-19 w Ośrodku Zdrowia w Wąchocku rozpoczęły się 25 stycznia br. Działania te nie wpływają znacząco na pracę placówki.

Dziś, tj. 17 lutego 2021 r. rozpoczęła się druga tura szczepień Mieszkańców z terenu Gminy Wąchock. Pierwsza tura osób z grup 70+ i 80+ przebiega bezproblemowo. Podanie szczepionki możliwe jest dzięki zarejestrowaniu tych osób w placówce, zapisaniu przez infolinię Narodowego Programu Szczepień 989, bądź przez portal pacjent.gov.pl. Tygodniowy limit dawek szczepionki wynosi 30 i tylko tylu pacjentów może zostać zaszczepionych. O kwalifikacji pacjenta do jej podania decyduje lekarz. Na chwilę obecną wszystkie terminy na szczepienia do końca marca 2021 są już zajęte, włączając w to terminy konieczne do podania drugiej dawki szczepionki.

Aura nie sprzyja wychodzeniu z domu, zwłaszcza dla osób starszych, dlatego zachęcamy ze skorzystania z pomocy. Osoby, które mają problem z dotarciem do punktu szczepień, mają możliwość umówienia transportu, którym im tą czynność umożliwi.

Umówienie transportu od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00:
Sekretarz Gminy Wąchock
Barbara Derlatka
tel. 604-501-360

Sekretariat Urzędu Miasta i Gminy Wąchock
tel. 41 273-61-30