Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

fot. freepik

Na mocy uchwały Sejmu 14 października 1773 r., czyli 250 lat temu została utworzona Komisja Edukacji Narodowej. To ważna instytucja, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju społeczeństwa i kształtowaniu przyszłości. Była pierwszą w Polsce jak, i w całej Europie, władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nauczycielom z całego serca dziękujemy za Waszą nieustającą pasję, oddanie i zaangażowanie w edukację naszych dzieci i młodzieży. Wasza praca jest niezwykle istotna i ma nieoceniony wkład w budowanie świata pełnego wiedzy, empatii i możliwości.

Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za Waszą poświęconą pracę, inspirację i wsparcie, które udzielacie swoim uczniom, pomagacie rozwijać umiejętności, pasje i marzenia młodych ludzi.

Życzymy ogromnej satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, ciągłego rozwoju zawodowego, a także inspirujących chwil i niezapomnianych doświadczeń z Waszymi uczniami.

Dziękuję Wam za Waszą nieocenioną rolę w naszym społeczeństwie. Wasza praca jest naprawdę nieoceniona i zasługuje na najwyższe uznanie. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Przewodniczący Rady Miejskiej
w Wąchocku
Adrian Malinowski

Zastępca Burmistrza Miasta
i Gminy Wąchock
Sebastian Staniszewski

Burmistrz Miasta
i Gminy Wąchock
Jarosław Samela