Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Dzień Kobiet w Wielkiej Wsi

Dzień Kobiet w Wielkiej Wsi

W sobotę 11.03.2023 r. w Wiejskim Domu Kultury w Wielkiej Wsi odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem było Stowarzyszenie ,,Wielka Nasza Wieś „, przy współpracy grupy ,, Świetliki ” pod kierownictwem Pani Marty Blicharz oraz MGOK Wąchock.

Mimo niesprzyjającej aury przybyło wiele Pań. Wśród gości był Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock, Sebastian Staniszewski wraz z małżonką. Spotkanie otworzył Prezes Stowarzyszenia, Zdzisław Przygoda. W części artystycznej wystąpiła grupa ,,Świetliki”. Dzieci zatańczyły do piosenki ,,Ach jak przyjemnie”. Następnie kabaret ,,Dwudziestolatki Plus” zaprezentował skecze oraz piosenki przygotowane specjalnie na Dzień Kobiet.

Stowarzyszenie ,,Wielka Nasza Wieś” działa na rzecz integracji społecznej. Działający przy Stowarzyszeniu kabaret ,,Dwudziestolatki Plus” obchodzi 5-lecie swojej działalności. Z tej okazji jego członkowie zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Swój jubileusz 5-lecia działalności obchodzi również grupa ,,Świetliki” pod kierownictwem Marty Blicharz.

Obecni na spotkaniu panowie wręczyli Paniom piękne róże. Na sali panowała miła, rodzinna atmosfera. Nie zabrakło domowych ciast, kawy , herbaty i wspólnych rozmów .

Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto organizować takie spotkania integrujące mieszkańców.

Tekst: Stowarzyszenie „Wielka Nasza Wieś”.