Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wąchocku

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wąchocku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja charytatywna założona w 1993 roku przez Jerzego Owsiaka, która organizuje coroczne finały w styczniu każdego roku. W tym czasie zbierane są fundusze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

W tym roku pod hasłem ”Płuca po pandemii” odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego grano koncerty, licytowano przedmioty oraz zbierano środki do orkiestrowych puszek. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.Również w Wąchocku graliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. W sobotę, 27 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zebrali się ludzie o wielkich sercach.

Tego dnia wiele osób zaangażowało się w różne działania, które łączyło jedno: chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wśród nich byli wolontariusze,, którzy zbierali pieniądze na ulicach Wąchocka oraz podczas finału w MGOK – organizatora tegorocznego finału, darczyńcy wspierający orkiestrę finansowo, a także artyści, którzy tego dnia wystąpili na scenie Ośrodka Kultury w Wąchocku.

Wielki Finał rozpoczęli nasi ochotnicy z OSP w Wąchocku, którzy w remizie poprowadzili pokaz ratownictwa pierwszej pomocy oraz sprzętu ratowniczego.

Pierwszą część występów dziecięco-młodzieżową koncertu poprowadziła Marta Blicharz-Salamon, natomiast część rokową Ernest Główczyński, licytacjami zajęli się Marta Woźniak oraz dyrektor MGOK, Marian Susfał. O nagłośnienie zadbał niezawodny honorowy sołtys Wąchocka, Marek Samsonowski, a wolontariusze: Kamil Nowak, Oskar Grzelka, Bartek Ryś i Bartek Maciąg dzielnie działali pod opieką Karola Dreja (również 28 stycznia). Na scenie tego dnia wystąpiło wielu wspaniałych, zarówno młodszych, jak i starszych artystów, którzy występami umili czas zebranym gościom.

Wyniki licytacji były zaskakujące, w ich wyniku zebrano ponad 9500 zł! Razem z zebranymi przez wolontariuszy pieniędzmi suma zebranych na pomoc środków przekroczyła 12 tys. zł!

To, co się wydarzyło w sobotę w Wąchocku, to inspirujący przykład wspólnoty ludzi z wielkimi sercami, którzy przez swoją hojność i pomoc dążą do poprawy życia innych ludzi.

Brawa i gratulacje dla wszystkich! Podziękowania dla zaangażowanych w tegoroczny finał WOŚP. Siema!

« z 2 »