Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Georgijs Osokins uczestnikiem XVIII Konkursu Chopinowskiego

W Opactwie Cystersów w Wąchocku 25 września znów zabrzmiała wspaniała muzyka. W tym roku Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Opactwie” odbył się już po raz XI: edycja nadzwyczajna „Przed Wielkim Konkursem”.

Na tegorocznym festiwalu z repertuarem chopinowskim wystąpił Georgijs Osokins. Podczas koncertu wykonał między innymi utwory: Nokturn H dur Op 62 Nr 1, Etiuda gis moll Op 25 Nr 6, Etiuda c moll Op 10 Nr 12, ballada As dur Op 3 Nr 47, Polonez-Fantazja As dur Op 61 czy Wariacje A dur, B.37.

Już jutro, czyli 2 października, o godzinie 20:00 koncert inaugurujący rozpocznie wydarzenie, jakim jest XVIII Konkurs Chopinowski. Podczas jego trwania pianiści z całego świata zmierzą się w trzech etapach. Do konkursu głównego zakwalifikowało się 87 pianistek i pianistów, wśród nich znajduje się Georgijs Osokins.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 3 października i potrwają do 16 października. Koncerty finałowe odbędą się od 18 do 20 października.

A już 3.10.br., w TVP KULTURA, o godzinie 13:30 będzie można oglądać zmagania artysty, który niespełna pięć dni temu koncertował w Opactwie Cystersów w Wąchocku.