Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Harmonogram wywozu odpadów – 2022 r.

Nowy harmonogram jest już dostępny na stronie (wachock.pl) u sołtysów, w sklepach na terenie gminy oraz przy kasie Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku. Nieodmiennie zachęcamy do pobrania aplikacji Blisko, wybrania w niej nadawcy „Gospodarka Odpadami”.

Dzięki innowacyjnemu systemowi SegreGo każdy z łatwością odnajdzie się wśród terminów, dat wywozu, odpowiedniej segregacji i wszystkich innych spraw związanych z gospodarką odpadami. Dostęp do tych wszystkich funkcji uzyskacie przez wybranie nadawcy „Gospodarka Odpadami”.

Od kwietnia do końca roku Mieszkańców naszej gminy w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów obsługiwać będzie kielecka firma Fart-bis, która wykonywała już usługi w latach 2019-2020. Nie zmieniają się zasady wywozu, na tą chwilę nie zmienia się również koszt wywozu.

Co zyskasz dodając SegreGo do aplikacji BLISKO?

Harmonogram dla wskazanego adresu

Dostęp do harmonogramu odbioru odpadów dla wskazanych przez siebie adresów. Pobierając aplikację BLISKO na swój telefon i wprowadzając do niej odpowiedni adres – dzień wcześniej otrzymasz powiadomienie o planowanym terminie odbioru odpadów. 

Wysyłka wiadomości na adresy

Możesz zamówić informacje o zbliżającym się odbiorze odpadów i przypomnienia o terminach płatności.  Są one wysyłane automatycznie zgodnie z ustalonym harmonogramem dla wskazanego adresu. 

Wyszukiwarka odpadów

Nie wiesz gdzie wyrzucić dany odpad? Pomoże Ci w tym specjalnie do tego przygotowana wyszukiwarka. Wystarczy wpisać w lupkę konkretny odpad, by po chwili uzyskać odpowiedź. Dokonasz tego zarówno z poziomu aplikacji, ale także na naszej stronie: wachock.pl ( zakładka dla Mieszkanców -> Gospodarka Odpadami Komunalnymi) lub klikając w zieloną ikonę SegreGo z poziomu strony głównej.

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynoszą 19 zł od osoby/miesiąc.

Dla tych, którzy zdecydują się na kompostowanie bioodpadów, przewidziana jest ulga w wysokości 0,50 gr, natomiast karta Dużej Rodziny upoważnia do dodatkowej zniżki – 2,00 zł.

Ważne!

Aktualnie obowiązujący wzór deklaracji można znaleźć tutaj.

Nr konta bankowego do uiszczania opłat za wywóz odpadów komunalnych 40 8523 0004 0000 0039 2000 0040