Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

I spotkanie motocyklistów w Gminie Wąchock

I spotkanie motocyklistów w Gminie Wąchock

Sympatycy jazdy na jednośladach spotkali się na pierwszym „zlocie” motocyklistów, który odbył się w 20 maja 2023 r. przy WDK w Wielkiej Wsi. Inicjatorem i głównym organizatorem imprezy był przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku, Adrian Malinowski. Prywatnie jest przedsiębiorcą zakochanym w motocyklach i wraz z instruktorem jazdy kat. A oraz strażakiem z KP PSP w Starachowicach, Pawłem Piętakiem – współorganizatorem, doprowadzili do oficjalnego spotkania się motocyklistów nie tylko z terenu naszej gminy.

W zlocie uczestniczył zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock, Sebastian Staniszewski z córką Wiktorią, sołtys Wielkiej Wsi, Dariusz Dudek, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wąchocku, Sylwester Rudzki, dyrektor MGOK w Wąchocku, Marian Susfał oraz honorowy Sołtys Wąchocka , Marek Samsonowski,  – miłośnicy dwóch kółek.

Do Wielkiej Wsi przybyło, na przeróżnych maszynach: od turystycznych przez ścigacze, cross;ach i chopperach, około 50 motocyklistów. Na początku wysłuchali krótkiej prelekcji przedstawicieli z KP Policji ze Starachowicach, którzy mówili o: bezpiecznej jeździe, częstych przewinień kierujących motocyklami i obowiązującym taryfikatorze mandatowym. Następnie wykwalifikowany ratownik medyczny, Tomasz Gębura pokazał, jak w razie nieszczęśliwego wypadku przyczynić się do uratowania bądź uratować życie poszkodowanym. Paweł Piętak z kolei przedstawił w pigułce teorię na temat jazdy na motocyklach.

Po teorii chętni posmakowania zdrowej rywalizacji wzięli udział w zawodach sprawdzających ich umiejętności w prowadzeniu swoich jednośladów. Nagrodami w konkurencji sprawnościowej („kręcenie ósemek” oraz slalom pomiędzy pachołkami) były ładowarki do  akumulatorów motocyklowych i samochodowych, ufundowanych przez firmę Technika SC ze Starachowic.

Integracyjną część zacieśniania motocyklowej więzi dopełniło ognisko i rozmowy na tematy różne 😉

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję do zobaczenia w jeszcze większym gronie.

LwG!

« z 2 »