Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Informacja o ćwiczeniach wojskowych

Informacja o ćwiczeniach wojskowych

Ze względu na bezpieczeństwo przeczytaj:

Ostrzeżenie o niepublikowaniu zdjęć wojsk polskich w sieci - Informacja o ćwiczeniach wojskowych
Ostrzeżenie o niepublikowaniu zdjęć wojsk polskich w sieci – Informacja o ćwiczeniach wojskowych

Od niedzieli,1 maja, na drogach niemal całego kraju, w związku z wojskowymi ćwiczeniami będzie odbywać się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Odbędą się one zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Godnym uwagi jest fakt, iż uczestnicy ćwiczeń wykorzystają przejazd kolumn. Ćwiczenia posłużą do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Żandarmeria Wojskowa oraz oddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją będą eskortować i zabezpieczać kolumny.

Chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Kończąc prosimy wszystkich, o niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację. Dotyczy to także dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych oraz wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Mając na uwadze bezpieczeństwo: bądźmy świadomi zagrożeń!

Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.