Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Komunikat o przydatności wody

Komunikat o przydatności wody

Komunikat o przydatności wody

Komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w Starachowicach o przydatności wody, która pochodzi z ujęcia wody w Ratajach.

Woda zaopatruje miejscowości: Marcinków, Rataje oraz Wąchock ulice: Błonie, Dolna, Dworcowa, Górna od nr 34, Hutnicza, Kielecka, Kolejowa, Kościelna, Kręta, Krótka, Krzemienica, Langiewicza, Leśna, Lipowa, Mirzec Malcówki 62a, Nadrzeczna,Partyzantów, Plac Majora Ponurego, Polna, Powstańców, Radomska, Sandomierska, Skalista, Słoneczna, Smugowa, Sosnowa, Sporna, Starachowicka, Św. Rocha, Torowa, Tychowska, Tysiąclecia, Wesoła, Wygoda do nr 9.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniami z badań jakości próbek wody pobranych 21 lipca oraz 25 lipca z punktów poboru zlokalizowanych na ujęciu wody w Ratajach oraz konsumentów w Wąchocku, Ratajach i Marcinkowie PPI stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi.

Zgodnie z zarządzeniem decyzji przywrócono parametry mikrobiologiczne wody do zgodnych z wymogami dotyczącymi spożycia przez ludzi.

Surowa woda z kranów bez konieczności gotowania nadaje się do przygotowywania posiłków, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków oraz niemowląt.

Woda wodociągowa pozostanie do odwołania prewencyjnie poddawana chlorowaniu w stężeniu bezpiecznym dla zdrowia konsumentów.