Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Koncert w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku

Laureatki Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German Aleksandra Samsonowska i Małgorzata Nakonieczna wystąpiły dla uczestników warsztatów muzycznych w MGOK w Wąchocku.

Pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu, który odbywa się od 2014 roku jest Liga Kobiet Polskich. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej – Anny German oraz promocja młodych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących na najlepszych wzorcach muzycznych.
Warsztaty emisji głosu dla grupy międzypokoleniowej poprowadziła Małgorzata Nakonieczna, laureatka I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German. Polska wokalistka i aktorka głosowa, pedagog, uczestniczka III edycji talent show The Voice of Poland. Studiowała w Instytucie Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
W części koncertowej Małgorzata Nakonieczna wystąpiła z drugą laureatką festiwalu (II miejsce w V edycji) Aleksandrą Samsonowską. Związana rodzinnie z Wąchockiem Ola jest wokalistką i skrzypaczką. Absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Akompaniował Paniom równie utalentowany młody artysta Adam Bieranowski.
Ideę Festiwalu i postać Anny German w pięknych słowach przybliżyła zebranym dyrektor Festiwalu Piosenki Anny German, przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich Aldona Michalak. Pani dyrektor równie gorąco i serdecznie zaprezentowała sylwetki artystów występujących przed wąchocką publicznością.
Słowa podziękowania Pani Dyrektor Aldonie Michalak za organizację spotkania, wspieranie młodych artystów w trudnych czasach pandemii oraz wzbogacanie oferty kulturalnej w małych miejscowościach wyraził dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku Marian Susfał.

Żródło: FB/MGOK w Wąchocku