Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Laureaci i Finaliści Konkursów ze Szkoły Podstawowej w Parszowie

Laureaci i Finaliści Konkursów ze Szkoły Podstawowej
w Parszowie

młodzież z dyplomami na scenie stoi przodem do widowni, nad głowami telebimy
Konkurs matematyczny

Profesjonalizm nauczycieli, zaangażowanie i sprzyjająca atmosfera pracy przyczyniają się do wielu sukcesów uczniów Szkoły Podstawowej w Parszowie. Chętnie biorą oni udział w licznych konkursach, gdzie zdobywają tytuły laureatów i finalistów.

Na szczególne wyróżnienie w roku szkolnym 2023/2024 zasługuje Nadia El-Dursi – uczennica klasy VIII, która została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 26 kwietnia 2024 r. dziewczynka wraz z opiekunem – nauczycielem matematyki – Panią Agatą Fokt-Danielską, wzięła udział w uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce, podczas której wręczono dyplomy, zaświadczenia i medale dla najzdolniejszych uczniów województwa świętokrzyskiego.

Nadia została również Finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

Ósmoklasistka Nadia El-Dursi została też Laureatką Konkursu Historycznego „Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach „NASZA JEDYNKA” i Komisję Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach NSZZ „Solidarność”. Nadmienić należy, iż  w ubiegłym roku szkolnym Nadia również zdobyła tytuł Laureata tego konkursu.

W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy VIII – Nadia El-Dursi, Julia Jałowska i Jakub Lendzion przystąpili drużynowo do Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Ekonomiczny escape room”. Konkurs został zorganizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Podczas kolejnych etapów uczniowie musieli: zmagać się z testem wielokrotnego wyboru na temat historii NBP, zadań i funkcji NBP, podstawowych pojęć ekonomicznych (etap I); zaprojektować i wykonać wirtualny pokój  escape room w aplikacji Genially, który zawierał pojęcia i zagadnienia matematyczne i ekonomiczne (etap II); rozwiązać test z wiedzy ekonomicznej i matematycznej (etap III, który odbył się 5 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej w Zbludowicach). Ostatecznie drużyna z naszej szkoły zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Ekonomiczny escape room”.

Brawa dla naszych zdolnych uczniów!

Do konkursów uczniów przygotowywały Panie: Agata Fokt-Danielska (Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny), Izabela Kutyła-Paduch (Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego) i Małgorzata Banaś (Konkurs Historyczny).

Konkurs matematyczny
Konkurs ekonomiczny
Konkurs ekonomiczny