Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Mam Plon – portal dla rolników i konsumentów zdrowej żywności.

Na mobilnych mapach można znaleźć sklepy, restauracje, stacje benzynowe i wiele innych przydatnych informacji. Brakuje jednak punktów ze świeżą, zdrową żywnością, którą produkują polscy rolnicy. Bezpośredni kontakt producenta z konsumentem to temat aktualny na całym świecie. Im dłuższy łańcuch pośredników, tym gorzej zarówno dla ekologii, jak i dla jakości produktu.

Mając to na uwadze, przygotowaliśmy serwis www.mamplon.pl, dzięki któremu chcemy skrócić łańcuch dostaw i umożliwić rolnikom bezpośrednią sprzedaż oraz wzmocnić lokalne społeczności. A konsumentom ułatwić dostęp do zdrowej żywności, dzięki prostej i skutecznej wyszukiwarce w aplikacji mobilnej oraz nawigacji do miejsca sprzedaży.

Idea jest prosta, rolnicy rejestrują się na stronie internetowej www.mamplon.pl, podają informacje co produkują i chcieliby sprzedać. Jest wiele kategorii od ziemniaków po chleb, zioła, czy wyroby mięsne. Po zarejestrowaniu się miejsce sprzedaży widać na mapie mobilnej, gdzie z kolei każdy kto chce kupić żywność może bez trudu znaleźć najbliższy adres, a GPS zaprowadzi go pod drzwi. Rejestracja jest bezpłatna. To w wielkim skrócie.

Z kolei naszym problemem i wyzwaniem jest dotarcie do rolników oraz poinformowanie ich o takiej możliwości. Jestem pewny, że znajdą się chętni, bo może to zwiększyć w znacznym stopniu ich możliwości sprzedaży własnych wyrobów.  Liczymy, że nasz projekt przyczyni się do poprawy jakości życia konsumentów oraz wesprze polskich rolników.

Dodatkowo informujemy, że w dniach 7.07-12.07 jesteśmy w trasie promocyjnej między Tarnobrzegiem, a Skarżyskiem-Kam. Chętnie udzielimy więcej informacji i odwiedzimy osoby zainteresowane osobiście. Staramy się znaleźć jak najwięcej kontaktów, stąd pomysł wizyty w Gminie Wąchock. Będziemy szczęśliwi wiedząc, że dzięki tej idei rolnikom uda się sprzedać więcej produktów, a tym samym podreperować swój budżet.

Marek Lasota

Tel. 721 978 004