Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Mikołajki inne niż wszystkie…

W tym roku nie odbył się mikołajkowy turniej badmintona, nie było losowania  i upominków w klasach, ale Mikołaj nie zapomniał o uczniach Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi.  Pomimo sytuacji epidemiologicznej i braku możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami Samorząd Uczniowski chciał, aby ten dzień był wyjątkowy, jak każdego roku.

I taki był, ponieważ dzieci podczas zajęć zdalnych miały czerwone czapeczki i inne świąteczne gadżety.  Ponadto temu dniu przyświecało hasło: „Zdrowe drugie śniadanie dla Świętego Mikołaja”, promujące zdrowe nawyki odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie , wspólnie z najbliższymi, drugiego śniadania, a efekt swojej pracy uwiecznić na zdjęciu. Ci, którzy uczą się tradycyjnie, przynieśli je do szkoły. Królowały kolorowe kanapki, ale nie zabrakło też sałatek owocowych, pierników z mąki pełnoziarnistej czy szklanki mleka.

Wszystkie potrawy kusiły dopracowaną estetyką i ładnym podaniem na talerzu. Mikołaj w ramach podziękowania dla wszystkich zaangażowanych odwdzięczył się dobrą oceną oraz wzbogaceniem punktacji w szkolnym systemie oceny zachowania. Była to doskonała okazja, aby pokazać, że drugie śniadanie jest często niedocenianym lub pomijanym elementem codziennej diety, chociaż jego spożywanie przynosi same korzyści oraz okazja, aby zmienić złe nawyki, bo właśnie w porze drugiego śniadania jemy najgorzej – kupując i jedząc słodkie bułki czy wafelki zamiast zdrowego, porządnego posiłku , a także okazja do czasu spędzonego wspólnie z najbliższymi.