Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Muzyka w Opactwie zabrzmi już 19 września

X Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie – Bach u Cystersów to coroczny Festiwal poświęcony głównie twórczości Jana Sebastiana Bacha, dający lokalnej i szerokiej społeczności możliwość poznania muzycznego dziedzictwa europejskiego i światowego w miejscu zapewniającym wyśmienite warunki prezentacji i odbioru. W trosce o najwyższy poziom artystyczny Festiwalu do udziału w nim zapraszani zostają wybitni artyści o światowej renomie, jak również młodzi muzycy „nowej generacji” laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych.
 
W swoim zamierzeniu Festiwal ma łączyć świetność architektoniczną Opactwa z muzyką najwyższych lotów. Organizowany w miejscu odległym od wielkich centrów kultury, rozbudza on zainteresowanie muzyką klasyczną wśród lokalnej społeczności pozbawionej możliwości uczestniczenia w tego typu wydarzeniach. Tegoroczny Festiwal z udziałem publiczności ograniczony jest do jednego koncertu (źródło: www.bilety24.pl).

Już po raz kolejny zabrzmi ta wspaniała muzyka. 19 września (sobota) o godz. 20.00 rozpocznie się X Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Opactwie, Bach i Cystersów 2020”.

W programie:
– Johann Sebastian Bach
Inwencje dwugłosowe BWV 722-786
Inwencje trzygłosowe BWV 787-801
(opr. na skrzypce, altówkę, wiolonczelę)

Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce

Katarzyna Budnik – altówka

Marcin Zdunik – wiolonczela

Bilety w cenie 60-65 zł do kupienia na www.bilety24.pl lub w Furcie Opactwa w Wąchocku, ul. Kościelna 14