Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Nowe iluminacje w Wąchocku

Nowe iluminacje w Wąchocku

Iluminacje świetlne, zwłaszcza w okresie świątecznym, są popularnym sposobem na stworzenie magicznej atmosfery w miasteczku. Udekorowane ulice przyciągają uwagę zarówno naszych Mieszkańców, jak i turystów z innych regionów.

Dzieci i dorośli czekają na ten niezwykły czas w roku, kiedy miasteczko błyszczy świątecznymi światłami. Spacery podczas okresu świątecznego ozdobionymi ulicami cieszą się ogromną popularnością. Iluminacje dają wiele radości, przyczyniają się do tworzenia atmosfery radości i wspólnoty.

Przez lata w Wąchocku mieliśmy „domowym” sposobem oświetlone choinki w rynku. Przez lata Mieszkańcy wyrażali swoje krytyczne opinie na ich temat. Wreszcie kilka lat temu pojawiły się pierwsze latarniowce na ul. Kościelnej. Magia najpiękniejszych świąt zabłysła w najlepszym miejscu – drodze kierującej do Opactwa Cystersów.

Postanowiliśmy poprawić ten efekt i wzięliśmy udział w projekcie „Rozświetlone LGD” zrealizowanym przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry”. Już w roku ubiegłym Plac mjr Ponurego zmienił swoje oblicze i został rozświetlony „milionami” lampek, co dało oczekiwany efekt magii i blasku. W tym roku pojawiły się kolejne latarniowce. W sumie wąchockie ulice zdobi już 48 sztuk latarniowców oraz 120 kompletów lampek ledowych o łącznej długości 1 200 mb zdobiących świerki za pomnikiem „Ponurego”.

Dzisiejszy, świąteczny wygląd Wąchocka w dużej mierze zawdzięczamy działaniom LGD Wokół Łysej Góry, które w ramach operacji zakupiło i oddało nam w użyczenie nowe iluminacje świetlne.W ramach projektu bezpłatnie otrzymaliśmy nowe 24 sztuki latarniowców oraz oświetlenie zdobiące świerki w naszym rynku.