Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Nowe maszty na wąchockim rynku

Nowe maszty na wąchockim rynku

Projekt „Pod biało-czerwoną”.

Projekt ten ma na celu m. in. uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu.

Wzięliśmy w nim udział w roku 2020 zachęcając Mieszkańców naszej gminy do oddania głosu na naszą gminę.  Odpowiednia ilość oddanych przez Was głosów umożliwiła zakwalifikowanie się do grona tych gmin, które otrzymać mogły nowy maszt flagowy wraz z flagą.

Dziękujemy każdemu Mieszkańcowi naszej gminy za udział w głosowaniu. To dzięki Wam na naszym rynku stanęły dwa nowe maszty flagowe.

Jeden maszt zakupiliśmy ze środków własnych i od wczoraj, tj. 16 września 2022 r. dwa piękne, wykonane z włókna węglowego maszty zdobią nasz rynek.

Uroczyste wciągnięcie nowych flag na maszty odbędzie się 11 listopada br. w celu uczczenia Święta Niepodległości.

Nowe maszty w wąchockim rynku

maszt flagowy na wąchockim rynku
Nowe maszty w wąchockim rynku