Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Nowe zachorowania na COVID-19 na terenie Gminy Wąchock

W związku zwiększającą się liczbą osób zakażonych wirusem Sars-CoV-2 na terenie naszej gminy apelujemy do Mieszkańców o sumiennie przestrzeganie norm epidemiczno – sanitarnych. Stosowanie się do zaleceń i wytycznych ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Prosimy o zachowanie szczególnej rozwagi podczas załatwiania spraw w Urzędzie Miasta i Gminy w Wąchocku (oraz innych placówkach). Dzisiejsza, poranna sytuacja pokazała, że niektórzy Mieszkańcy nie przestrzegają zasad m. in. dystansu społecznego. Gromadzenie się 5 – 8 osób na powierzchni około dziesięciu metrów kwadratowych jest niedopuszczalne!

Pamiętajmy, że zagrożenie zachorowania na Covid-19 jeszcze nie minęło i przestrzegajmy wynikającego z tego reżimu sanitarnego. Miejmy na uwadze dobro własne i innych.

Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa maseczkami, zwłaszcza przebywając w sklepie, urzędzie, banku czy transporcie publicznym, higienie i dystansie społecznym, a także o pozostałych, wprowadzonych obostrzeniach.

Dwa tygodnie temu z terenu naszej gminy na kwarantannie przebywała jedna osoba. Obecnie potwierdzonych mamy osiem przypadków zachorowania na Covid – 19, a 26 osób zostało objętych kwarantanną.