Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Nowi pełnoprawni uczniowie w Szkole Podstawowej w Parszowie 2023 r.

Nowi pełnoprawni uczniowie w Szkole Podstawowej w Parszowie

nowi uczniowie szkoły podstawowej na wspólnej fotografii z nauczycielami i rodzicami -Nowi pełnoprawni uczniowie w Szkole Podstawowej w Parszowie 2023 r.

Ślubowanie pierwszoklasistów to uroczystość, na której uczniowie publicznie obiecują przestrzegać określonych wartości i zasad. To ważne wydarzenie, które zazwyczaj odbywa się na początku roku szkolnego, aby uczcić ich pierwszy krok w szkole podstawowej.

Ceremonia ślubowania i pasowania dzieci na pełnoprawnych uczniów w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego odbyła się 25 października. Rozpoczynając uroczystości dyrektor szkoły, Barbara Gajewska serdecznie przywitała gości, wśród których znaleźli się: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock, Sebastian Staniszewski, radny z Parszowa, Grzegorz Retkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców, Marzena Zdzymira, grono pedagogiczne, rodzice i dziadkowie pierwszaków.

Do występu dzieci przygotowywała wychowawczyni klasy pierwszej, Izabela Drabikowska oraz nauczycielki: Edyta Spilska oraz Zofia Bzdręga.

Po występie artystycznym pierwszoklasistów nastąpiła część oficjalna, czyli ślubowanie i pasowanie na uczniów. Dyrektor posłużyła się „zaczarowanym ołówkiem”, który w magiczny sposób zmieniał dzieci w uczniów i uczennice. Na pamiątkę ślubowania i pasowania dostali dyplomy oraz wiele upominków od zastępcy burmistrza, radnych z Parszowa oraz rady rodziców.

Na koniec uroczystości dzieci wraz z bliskimi oraz nauczycielami udali się na słodki poczęstunek.