Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Nowy sprzęt dla MGOK w Wąchcoku

fot. MGOK w Wąchocku

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku w ramach projektu TIK w instytucjach kultury #2 otrzymał nowy sprzęt komputerowy.

Pani Edyta Kraska dyrektor projektu 28 września br. przekazała do MGOK 4 laptopy i 2 tablety. Projekt TIK, czyli Technologie Informacyjno-Komunikacyjne dotyczy podniesienia kompetencji pracowników MGOK w Wąchocku.

Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji otrzymało dofinansowanie na realizację innowacyjnego projektu TIK w instytucji kultury, do którego placówka zgłosiła swój udział. Projekt jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury z woj. świętokrzyskiego. W konsekwencji, pracownicy MGOK będą uczestniczyć w szkoleniach z zakresu programowania, grafiki i kompetencji medialnych oraz przygotują się do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą przy użyciu otrzymanego bezzwrotnie nowoczesnego sprzętu: laptopów z właściwym oprogramowaniem, tabletów, gry edukacyjnej Scottie go!, Klocków Lego.

Źródło: fb/MGOK w Wąchocku