Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Powstanie nowy szlak rowerowy

𝗣𝗼𝘄𝘀𝘁𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗻𝗼𝘄𝘆 𝘀𝘇𝗹𝗮𝗸 𝗿𝗼𝘄𝗲𝗿𝗼𝘄𝘆

W Wąchocku powstanie nowy szlak rowerowy o walorze historyczno-przyrodniczym, która połączy nasze miasteczko z Mircem. W tej sprawie w naszym urzędzie odbyło się spotkanie naszych władz z wójtem Gminy Mirzec, Mirosławem Sewerynem oraz jego współpracownikami.

Trasa będzie przebiegać od naszego zalewu do centrum Mirca, a w ramach tego projektu powstanie szlak rowerowy łączący nasze miejscowości przez las w okolicy kamiennych świnek.W tym celu w ubiegłym roku Gmina Mirzec i Gmina Wąchock zawarły porozumienie, obecnie wypracowywana jest szczegółowa umowa pomiędzy gminami i niebawem zostanie ogłoszone postępowanie zakupowe celem przygotowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla tego projektu.

Nowa trasa turystyczna jest elementem projektu Żelazne Doliny, który będzie realizowany na terenie północy województwa przez gminy zrzeszone w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. Ma na on na celu udostępnienie i ułatwienie w dotarciu do atrakcji turystycznych na północy województwa. Będzie również atrakcją dla mieszkańców naszej gminy, którzy będą mogli z niej korzystać do spacerów, joggingu lub jazdy na rowerze. Cała trasa będzie kompleksowo i odpowiednio oznakowana, a przy zalewie powstanie stacja ładowania rowerów elektrycznych oraz hulajnóg.