Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Nowy wóz bojowy trafił do OSP w Wielkiej Wsi

Jednostka Ochotniczej straży Pożarnej z Wielkiej Wsi już od dawna marzyła o nowym samochodzie, który pomógłby strażakom w codziennej pracy i niesieniu pomocy. Marzenie stało się rzeczywistością i otrzymali swój nowy wóz ratowniczo – gaśniczy.

Jest to już kolejny wóz pozyskany dla OSP z terenu Gminy Wąchock. W poprzednim roku nowy samochód – Volvo, zakupiony z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego, trafił do jednostki w Wąchocku. Dzięki temu obydwie jednostki OSP z Gminy Wąchock, które funkcjonują w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego wyposażone są w nowe wozy bojowe.

Dla całej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Wsi otrzymanie nowego samochodu jest wielkim wydarzeniem. Od początku jej istnienia druhowie wykonywali swoje czynności z pomocą sprawnych, ale wysłużonych, wieloletnich samochodów – natomiast zaangażowanie, gotowość do niesienia pomocy i poziom wyszkolenia stawiają tą jednostkę w gronie najlepszych jednostek OSP Powiatu Starachowickiego i Województwa Świętokrzyskiego.

Całkiem nowy Renault D14, bogato wyposażony m.in. w sprzęt do ratownictwa medycznego, pompy, sprzęt burzący oraz sprzęt umożliwiający gaszenie pożarów trafił do jednostki pod koniec listopada br. Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Komendy Głównej Straży Pożarnej, Urzędu Marszałkowskiego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych za pośrednictwem budżetu Gminy Wąchock.

Oficjalne przekazanie wozu bojowego odbyło się w sobotę, 28 listopada. Pomimo trudnego okresu członkowie OSP Wielka Wieś ze strażacką pompą, ale i z odpowiedzialnością zorganizowali wydarzenie odpowiadające randze tej uroczystości. Wstęgę symbolizującą rozpoczęcie służby nowego samochodu przecięła Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela. W spotkaniu udział wzięli druhowie jednostki, Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, Burmistrz Jarosław Samela, Zastępca Burmistrza Sebastian Staniszewski, radni Rady Miejskiej w Wąchocku w tym wszyscy przedstawiciele Wielkiej Wsi – Wiceprzewodniczący Sylwester Rudzki, Dariusz Dudek oraz Piotr Dudek, przedstawiciele pozostałych OSP z terenu Gminy Wąchock oraz liczni mieszkańcy sołectwa, którzy z ciekawością przyglądali się nowoczesnemu wyposażeniu samochodu swoich strażaków.

Gratulujemy strażakom z OSP w Wielkiej Wsi. Im oraz pozostałym jednostkom z terenu naszej gminy życzymy jak najmniej wyjazdów do zdarzeń.