Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Obowiązują nowe zmiany w organizacji ruchu w Wąchocku

Spotkanie przedstawicieli władz lokalnych dotyczące wprowadzonych zmian w organizacji ruchu odbyło się w okolicy Parku Rekreacyjno-Sportowego w Wąchocku 2 czerwca 2020 r. Udział w nim wzięli: Starosta Starachowicki Piotr Babicki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jarosław Trzebiński, Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku Adrian Malinowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Sylwester Rudzki.

Za skrzyżowaniem ulic Św. Rocha, Kolejowej i Kościelnej w Wąchocku postawiony został znak ograniczający wjazd samochodów powyżej 12 ton. Ma on na celu zminimalizowanie poruszania się ulicą Kolejową w stronę ul. Radomskiej samochodów ciężarowych o dużych gabarytach, ponieważ jest wielce uciążliwe dla Mieszkańców oraz Turystów odwiedzających tereny rekreacyjne Wąchocka.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku, Adrian Malinowski (po prawej) z Wiceprzewodniczącym Rady Sylwestrem Rudzkim

Idea ograniczenia prędkości i tonażu pojazdów poruszających się po ul. Kolejowej, istniała od dawna, lecz dopiero teraz działania w tej przyniosły oczekiwany skutek.

W roku 2019 na kwietniowej sesji przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Malinowski wraz z wiceprzewodniczącym Sylwestrem Rudzkim ponownie podjęli temat postawienia znaku ograniczenia tonażu powyżej 12 ton na wspomnianym odcinku drogi. Rok wcześniej z ich inicjatywy powstała wizja lokalna, która miała pokazać jak faktycznie wygląda ruch na ul. Kolejowej. Na tym odcinku drogi powiatowej wzrastał on z miesiąca na miesiąc. Ludzie mieszkający w jej najbliższej okolicy odczuwali skutki wzmożonego ruchu na co dzień i właśnie jego zniwelowanie oraz bezpieczeństwo Mieszkańców i Turystów było priorytetem dla włodarzy Wąchocka.

Burmistrz miasta wyraził swoje zadowolenie z pozytywnego rozwiązania problemu

Czasowe ograniczenie ruchu pojazdów tonażu powyżej 12 ton obowiązuje od 1 czerwca do 30 września br.

„Przychyliliśmy się do tej propozycji przechodząc całą procedurę uzgodnień z wieloma instytucjami, które w tej sprawie mają kluczowe zdanie.” – mówił Starosta Starachowicki Piotr Babicki.