Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Odwiedzili parafialne cmentarze

Strona główna Wiadomości Odwiedzili parafialne cmentarze
Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Sylwester Rudzki, Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Malinowski oraz Burmistrz Jarosław Samela

Po zakończonej sesji Rady Miejskiej w Wąchocku, która odbyła się 30 października br., delegacja w składzie: Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Malinowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Sylwester Rudzki, Burmistrz Jarosław Samela oraz Zastępca Burmistrza Sebastian Staniszewski odwiedziła parafialne cmentarze w Majkowie i Wąchocku.

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych przedstawiciele władzy w Gminie Wąchock przybyli na cmentarze w Majkowie i Wąchocku, na których pochowano ciała zmarłych w ostatnim roku samorządowców. Na mogiłach Wójta i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock Mirosława Sety oraz wieloletniego samorządowca, byłego Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Mazurkiewicza zapalono symboliczne znicze.

Znicz zapalono również na grobie śp. Eustachego Kocika, Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Wąchock oraz wieloletniego opata wąchockiego opactwa, wspominając jednocześnie całą wspólnotę cysterską, która nierozerwalnie związana jest z losami Wąchocka. Krótką modlitwą oraz zapalonym zniczem wspomniano tych, którzy odeszli.

Przypominamy, że zgodnie z obecnymi zaleceniami należy pamiętać o środkach ochrony osobistej, dystansie społecznym i rozłożeniu wizyt na grobach bliskich na kilka najbliższych dni.