Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

OSP z pomocą dla osób objętych kwarantanną

fot. OSP w Wielkiej Wsi

Pomoc dla osób objętych kwarantanną na terenie gminy Wąchock płynie z różnych stron. Na podstawie informacji z sanepidu wiemy, że dziś kwarantannie podlegają 44 osoby, co wiąże się z tym, iż nie mogą one samodzielnie wychodzić z domów. Pensjonariusze i obsługa z Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego „Familia” w Parszowie zostali przewiezieni do szpitala i izolatorium w Starachowicach. Budynek Centrum został poddany dezynfekcji.
Ludziom pozostającym w kwarantannie na terenie gminy Wąchock czynnie pomaga Ochotnicza Straż Pożarna z Wielkiej Wsi pod kierownictwem Prezesa OSP w Wielkiej Wsi Edwarda Lipca.

– Jeździmy na zlecenie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku do osób, które są w kwarantannie. Dostarczamy żywność, leki i środki dezynfekujące.

Strażacy są bardzo zaangażowani, współpracują z MGOPS w Wąchocku oraz z Urzędem Gminy. Ich pomoc polega na dowiezieniu do potrzebujących żywności, środków dezynfekujących, lekarstw, a także zrobieniu zakupów.

W sytuacji, gdy zdarzy się nagła potrzeba wezwania tego zastępu do pożaru lub innego zdarzenia swoją pomocą w działaniach związanych z koronawirusem służy również Prezes Andrzej Cioroch wraz ze swoim zastępem OSP w Marcinkowie.

DZIĘKUJEMY!