Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Ostatni tydzień NSP 2021

Już tylko przez siedem dni można się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021), który przeprowadzony jest na terenie całego kraju. Spis jest najważniejszym badaniem ze statystyki ludności – realizowany jest co 10 lat i obejmuje całą populację ludności oraz mieszkań. W przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, spisy powszechne są jedynym źródłem danych. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach, a na ich podstawie instytucje międzynarodowe i krajowe podejmują najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Udział w spisie jest obowiązkowy!

Jak mogę się spisać?

  • Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy. Przez cały czas trwania spisu możesz spisać się na stronie spis.gov.pl – znajdziesz tam także szczegółowe informacje na temat spisu.
  • Od poniedziałku do piątku w godzinach 800– 2000 możesz zadzwonić na infolinię 22 279 99 99, gdzie uzyskasz pomoc w samospisie lub skorzystać z opcji „spis na żądanie” przez rachmistrza telefonicznego.

Twoje dane są bezpieczne!

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby. Warto przy tym zaznaczyć, że w Spisie Powszechnym nigdy nie pytamy o wielkość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Na Państwa ewentualnie pytania dotyczące Spisu Powszechnego chętnie odpowie sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Wąchock, Pani Barbara Derlatka pod nr tel. 604 501 360, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy w przejściu przez procedurę spisową zapraszamy do naszego urzędu – pomożemy .