Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Państwowe odznaczenie za pracę na rzecz samorządu

Państwowe odznaczenie za pracę na rzecz samorządu

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste odznaczenie medalami osób wyjątkowych, które mocno zaangażowane są w niesienie pomocy innym, promowanie regionu, kultury czy sprawy lokalnych społeczności. Dziś, tj. 4.10.2023 r. wśród wyróżnionych osób był nasz krajan, Sylwester Rudzki, który został odznaczony krzyżem zasługi. Do wyróżnienia zgłosił go Starosta Starachowicki, Piotr Ambroszczyk, co świadczy o tym, że nasz samorządowiec współpracuje nie tylko na terenie naszej gminy, ale angażuje się we współpracę na szczeblu powiatowym.

Srebrny medal wręczył Sylwestrowi Rudzkiemu w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudy – Wojewoda Świętokrzyski, Zbigniew Koniusz – Ilość przyznawanych odznaczeń w województwie świętokrzyskim świadczy o jednym: żyją tu dobrzy ludzie… – mówił.

Sylwester Rudzki odznaczenie otrzymał za trzydzieści lat pracy na rzecz lokalnego samorządu.

„Dla mnie odznaczenie jest czymś bardzo wyjątkowym. Trzydzieści lat pracy dla Samorządu Miasta i Gminy Wąchock nauczyło mnie, że tylko w drużynie da się coś zrobić, w pojedynkę nie zrobić się nic. Jestem wdzięczny burmistrzowi, że był dziś ze mną przy odznaczaniu i docenił moją pracę” – powiedział dla nas Sylwester Rudzki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!