Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Plenerowa Fabryka Zdrowia – projekt w realizacji

Projekt „Plenerowa Fabryka Zdrowia – budowa ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w miejscowości Wąchock” o którym pisaliśmy w marcu, wszedł w fazę realizacji.

W marcu br. Ochotnicza Straż Pożarna w Wąchocku złożyła zapytanie ofertowe dotyczące realizacji projektu podzielonego na dwie części: urządzenia do gimnastyki plenerowej oraz bezobsługowy park linowy.

Nad wąchockim zalewem rozpoczęła się instalacja miniparku linowego dla najmłodszych. Instalacje wykonuje firma PT M. Ignaciuk, T. Dąbrowski z Gdyni, która w postępowaniu złożyła najkorzystniejszą ofertę. Za parę tygodni park dla najmłodszych będzie gotowy – prosimy pamiętać, że urządzenia są dla dzieci – korzystajmy rozsądnie i dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników.

Na początku maja rozpocznie się budowa drugiego elementu projektu – absolutnie innowacyjnego w skali Polski urządzenia do gimnastyki. Szczegóły niebawem 🙂

Projekt jest rozwinięciem turystyczno-rekreacyjnego zagospodarowania północnej części zalewu. W 100% finansowany jest ze środków europejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Wokół Łysej Góry.

Strażakom z OSP w Wąchocku dziękujemy za zaangażowanie w rozbudowę lokalnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.