Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców

Na stronie Świętokrzyskiego Banku Żywności z oddziałem w Ostrowcu Świętokrzyskim czytamy, że jego idea opiera się na ograniczeniu niedożywienia poprzez racjonalne zagospodarowanie nadwyżek żywności oraz zapobieganiu zjawisku jej marnowania. Wszystkie działania podejmowane przez Bank u swych fundamentów posiadają te właśnie cele. Wiąże się to bezpośrednio z niesieniem pomocy najbardziej potrzebującym. Z wnioskiem, który powstał z potrzeby społecznej, o taką pomoc wystąpił do Banku Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jarosław Michalski. W ramach Programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa na lata 2014 – 2020” pod placówkę 2 marca br., zostało przywiezione około 18 ton żywności. W paczkach znalazły się takie produkty jak: olej rzepakowy, cukier, mleko, konserwy, makarony, ryż, kasze, ser żółty, filet z makreli, koncentrat pomidorowy, marchewka z groszkiem, herbatniki, powidła śliwkowe, szynka oraz sok jabłkowy. Kolejna racja zostanie dostarczona do Ośrodka w maju br. Spodziewana jest dostawa około 4 – 5 ton . Ogółem skorzysta z nich prawie 600 mieszkańców Gminy Wąchock, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych.

Ogromne podziękowania dla pana Macieja Pitucha z Wąchocka, który zorganizował transport żywności oraz dla firmy BUDROMOST, która zapewniła rozładunek. 

Żywność dla wąchocczan będzie wydawana od środy, tj. 4 marca 2020 r. Mieszkańcy Węglowa, Wielkiej Wsi oraz Parszowa odbiorą zapasy 5 marca, a Marcinkowa i Rataj 6 marca br.