Oficjalny portal informacyjny Gminy Wąchock

Przebudowa linii kolejowej = nowa droga z Wąchocka do Starachowic

Do końca roku zakończą się na terenie Gminy Wąchock prace przy linii kolejowej nr 25, które realizowane są w ramach większej inwestycji dotyczącej przebudowy linii kolejowej na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Wykonane zostały już obiekty mostowe, perony i przejścia kolejowe oraz wymieniono sieć trakcyjną od Starachowic do Skarżyska.

W ramach tej inwestycji zrealizowana zostanie również budowa nowej drogi – ul. Partyzantów (Wąchock) – ul. Mieszała (Starachowice). Wykonano już podbudowę oraz przepusty na ciekach wodnych. Na przełomie listopada i grudnia wykonana zostanie nawierzchnia bitumiczna. Cieszy nas fakt, że na wniosek Gminy Wąchock nawierzchnia drogi zostanie pokryta asfaltem. Pierwotnie planowana była nawierzchnia z kruszyw, jednak argumenty gminy dotyczące trwałości tego typu drogi ze względu na ilość pojazdów dojeżdżających m.in. do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach przekonały Inwestora do zmiany decyzji.Nowy fragment drogi zostanie oddany do użytku w końcu br. roku. Droga ma 650 metrów długości oraz 5 metrów szerokości. Po wykonaniu wspomnianej drogi mieszkańców czekają jeszcze utrudnienia związane z pracami na przejeździe kolejowym na ul. Partyzantów.

Jednocześnie w związku z likwidacją przejazdu kolejowego (ul. Mieszała) Gmina Wąchock zawnioskowała także o zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi równoległej od strony południowej torów w kierunku Wąchocka. Inwestor również z aprobatą odniósł się do w/w wniosku i odnowiona i wykonana zostanie nawierzchnia drogi ul. Nadrzecznej w kierunku ul. Źródlanej w Starachowicach.

Ostatnim akcentem prac będzie odnowienie nawierzchni na ul. Nadrzecznej na fragmencie od ul. Kolejowej do cieku wodnego, który został zniszczony przez ciężki sprzęt używany min do przebudowy wiaduktu kolejowego nad tym ciekiem. Jest to zgłoszenie reklamacyjne Gminy Wąchock, które według zapowiedzi Wykonawcy zostanie zrealizowane w pierwszej połowie grudnia.